Ковзанярський спорт. Повернули сподівання трьома екіпажами

Перша декада лютого надихнула на відродження традицій колись популярного зимового виду спорту.

Найточніше зрозуміють насамперед колеги, хто працював у медіа принаймні в середині 80-х та раніше. Адже тієї пори на столичному Льодовому стадіоні вирували щоденні активні будні. Штучна доріжка, визнана ISU, сприяла й проведенню офіційних турнірів, й вихованню майстрів екстракласу.

 

 

На жаль, десь років тридцять тому обладнання поступово зійшло на нуль, коштів на генеральну реконструкцію не знайшлося. Відповідно нариси про нову генерацію чемпіонів не лягали на аркуш. Щоправда, на попередньому багажу ми все ж споряджали олімпійців на Ігри-1994, 1998, 2002. Тож сьогодні дорослої національної команди скороходів фактично не існує. Молодіжна версія в двох вікових розрядах – так.

Але ентузіасти не дозволили геть забути цей стрімкий вид спорту. Свідченням тому – щойно проведений там же, на південній околиці Києва, чемпіонат України серед юніорів, юнаків і дівчат. Ось ці близько шести десятків учасників – потенційно золотий фонд на день завтрашній. Звісно, разом з тренерами, які вперто шукають таланти у столиці, київській області й на Сумщині. Чим багаті, як мовиться...

 

Церемонія нагородження. День перший

Церемонія нагородження. День другий

- Зізнаюся, що буквально ловили морозну погоду, – бере слово провідний тренер зі швидкісного бігу на ковзанах у спортивному міністерстві Світлана Мишеніна. – Особливо після того, що в двадцятих числах січня минулий термін чемпіонату, образно кажучи, скасувала відлига. Безумовно, команди ми встигли попередити. (У дужках дозволю собі авторську ремарку, що це була не «Оттепель», як у назві повісті Іллі Еренбурга, до речі, киянина за походженням, а саме природня відлига з дощем). Й ми були дійсно щасливі, – веде далі співрозмовниця, – що зрештою вдалося організувати це зимове свято.

 

Світлана Мішеніна, Сергій Тимофєєв

Світлана Мішеніна

- Але ж самих команд виявилося тільки три за кількістю регіонів?

- Такі реалії. Головне, що всі три екіпажі цей іспит витримали. Сумщину представляли вихованці КДЮСШ «Барса» з міста Шостка, де директором є Алла Дейко. Аналогічний комунальний навчальний заклад Київщини очолює В'ячеслав Сидоренко. Тоді як марку Києва тримали хлопці й дівчата комплексної спортшколи «Вершина», якою керує знаний у недалекому минулому хокеїст Андрій Срюбко (за плечима захисника-гренадера понад сто матчів у збірній України включаючи Солт-Лейк-Сіті-2002, плюс клубні подвиги від «Сокола» до заокеанських ліг, зокрема, AHL. – прим. Є.К.).

- Запросити олімпійців – дуже вдалий хід на такому дитячому старті!

- Так не тільки Андрій завітав, а й біатлоніст Сергій Седнєв – як відомо, нинішній начальник відділу зимових олімпійських видів у Мінмолодьспорті виступав у Ванкувері-2010 та перемагав на Кубку світу. (Так, того ж року виграв індивідуальну гонку на 20 км у Антхольці і 2011-го здобув «бронзу» ЧС в естафеті, а поряд з ним Олександр Біланенко, Андрій Дериземля, Сергій Семенов. – прим. Є.К.).

- Отже, масовка в позитивному значенні цього слова цілком вдалася. Однак і маленькі зірочки, мабуть, проявилися?

- Дякую за комплімент. Це заслуга багатьох фахівців. Так, у старшій групі на чотирьох дистанціях від 500 до 3000 м перемогли Владислав Скрипальов з Київщини, підопічний майстра спорту В'ячеслава Плетенецького, та шосткінська ковзанярка Дар'я Маньковська – вихованка Світлани Кімак і майстра спорту Андрія Горшечнікова. Їхній земляк Даниїл Недбай, якому в грудні виповнилося тільки 13, виграв «трійку» серед молодших. У двох номерах програми – на пів сотні й «тисячі» відзначився Григорій Оніщенко, ще один учень Плетенецького. Повний комплект «золота» серед дівчат здобула Ганна Гнатюк з обласної школи. Поговоріть з її наставницею Оленою Косіковою, яка до того ж, головний суддя наших змагань.

...Звертаючись до пані арбітра хотів насамперед дізнатися, в чому секрет успішного антуражу звітного чемпіонату? А ще вгадати, невже 17-річна Гнатюк, яка мешкає в передмісті, умовно, Чабанах або Новосілках, адже знав чимало прикладів у минулому?

 

Олена Косікова, В'ячеслав Плетенецький

- Безперечно, якісно, з дотриманням усіх вимог, підготувати 400-метрову доріжку – це копітка праця. Відгукнулися партнери Льодового стадіону, яким не байдужа доля ковзанів. А справжнім режисером – зовсім не жартую – стала Світлана Станіславівна, з якою ви щойно спілкувалися. Щодо Ганни, так вона ще з дальших країв під'їжджає – Глеваха, Васильківського району. Але якщо ти віддана справі й жадаєш чогось серйозного досягнути...

- Скажіть, Олено Ігорівно, а в перспективі ваша учениця спроможна бігти, наприклад, як Олена М'ягких чи Леся Білозуб?

- Гадаю, до снаги, тільки за певних умов. А саме готуватися на критих ковзанках за кордоном. Адже тиждень у грудні, тиждень у січні, можливо тепер у лютому – такий графік проблему не вирішить. Ще невеличкий відрізок у Томашуві-Мазовецькому – дякувати польським друзям.

- Слід розуміти так, що першість світу серед юніорів цій когорті не загрожує?

- Додам: поки що, оскільки туди потрібно виконати певні критерії. Все ж, ми налаштовані працювати. Це відчув під час чемпіонату й начальник обласного Управління молоді та спорту Сергій Олександрович Тимофєєв. Для нього цей стадіон, як рідний – тут свого часу займався нашим видом. Якщо буде підтримка спортивним школам, то сьогоднішні секунди стануть швидшими, й ми, тренери, зрозуміємо, наскільки обрано правильний курс.

 

Сергій Тимофєєв, представники ДЮСШ - Світлана Сизченко та директор Андрій Срюбко

Євген КАРЕЛЬСЬКИЙ, "Спорт-арена"  N6 (1935) за 17 лютого 2023

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чемпіонат України з ковзанярського спорту. Підсумки змагань

Чемпіонат України: перегони на ковзанах із зірками олімпійських видів спорту

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Дякуємо Збройним силам України за можливість для наших спортсменів тренуватися та виступати на обласних і всеукраїнських змаганнях, прославляти Україну на спортивному фронті міжнародних арен.

Віримо в Перемогу над московитською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

23.02.2023

Читати далі
Згорнути