Конференція з відновлення молодіжної політики у звільнених громадах: співпраця влади і молоді, економічні можливості та роль громадськості

4 лютого конференц-хол «Зеленої Бучі» приймав учасників конференції «Молодіжна політика. Відновлення» щодо відродження молодіжної політики у звільнених громадах – зокрема на прикладах Бучанської міської територіальної громади.

 

 

Захід був спрямований на посилення можливостей молоді постраждалої громади та покращення  комунікації серед молодіжного середовища, влади, лідерів громадської думки, місцевих, загальнодержавних та міжнародних організацій.

 

 

Серед учасників форуму -  заступниця міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, заступник голови Київської обласної військової адміністрації Віталій Власюк та начальник Управління молоді та спорту КОДА Сергій Тимофєєв. А також представники Бучанської міської ради, Асоціації міст України, Української асоціації молодіжних рад, Київської обласної молодіжної ради, компанії «Дія Бізнес Буча», громадської організації «Я-Бучанець», Пластового вишкільного центру, «Rada Hub», Українського гуманітарного інституту, Шкільного самоврядування Бучанської громади.

 

 

У вітальному слові пан Власюк наголосив на посиленні національно-патріотичного виховання, в тому числі системній лекторській роботі на базі молодіжних центрів і просторів. Акцентував увагу на посиленні взаємодії з міжнародними партнерами, залучення грантів. Зокрема у своєму виступі відзначив голову молодіжної ради Діану Прідьму, яка стала експерткою однієї з таких організацій та отримала грант від Сполученого Королівства на дослідження впливу війни на молодь. Зауважив напрацювання колабів з небайдужим українським бізнесом з метою покращення матеріального забезпечення просторів та сприяння інтеграції молоді з числа внутрішньо переміщених осіб.

 

 

Зокрема велися онлайн-включення. Міський голова сумнозвісно відомої у всьому світі Бучі Анатолій Федорук перебуває у службовому відрядженні у Сполучених штатах, тому записав відеозвернення, яке транслювали учасникам форуму з відновлення молодіжної політики. Адже саме Буча стала одним з символів, як не зламатися і відновитися після жорстокої окупації та геноциду цивільного населення військами рф.

 

 

Панельні дискусії стартували з обговорення відновлення молодіжної політики шляхом співпраці влади та молоді.

Відзначимо, що на запрошення організаторів спікером виступив начальник Управління молоді та спорту КОДА. Сергій Тимофєєв подав своє бачення взаємодії та співпраці молоді Київщини та влади, аналіз того, що вже зробили і про плани на майбутнє.

 

 

«Робота з молоддю на Київщині не те щоб відновлювалася - вона не припинялася. Тому ще з перших днів війни наше Управління молоді та спорту займалося гуманітарним напрямом, ми відкрили поблизу столиці хаб, залучали міжнародну допомогу. Це серйозним вантажем лягло на плечі і нашого Київського обласного молодіжного центру, і особисто на мене та команди Управління. Вся активна молодь долучалася до нашої волонтерської допомоги окупованим районам Київщини, іншим територіальним громадам, і навіть ближнім громадам Чернігова. Молодь волонтерила так потужно, що я такого руху не очікував», - наголосив пан Тимофєєв.

Також начальник спортивно-молодіжної Київщини відзначив обласні програми, згідно яких розвивається Київщина, зокрема співпраця влади та молоді: «16 лютого, за тиждень до початку повномасштабної війни за поданням нашого Управління Київською обласною радою було прийнято дві програми – з національно-патріотичного виховання і молодіжної політики, які діятимуть з 2022 по 2025 роки».

 

 

Зокрема відновлення молодіжної політику у звільненій громаді обговорили на прикладі Бучі – які кроки вже зробила місцева влада  і що ще плануєте робити в подальшому. Так, молодь вже залучена до процесів відбудови  та до формування стратегій подальшого розвитку громади, бере участь в ухваленні рішень та управлінням містом після звільнення.

 

 

Темою панелі номер два стало відновлення молодіжної політики шляхом посилення економічних можливостей. Обговорили проблематику молодіжного підприємництва, профорієнтацію молоді, працевлаштування, можливості щодо стажування в органах місцевого самоврядування, соціальні економічні виклики тощо.

 

 

Завершальною дискусією стало  обговорення відновлення молодіжної політики шляхом взаємодії громадськості. Спікери цієї панелі виступили щодо міжнародної співпраці, співпраці всередині країни, співпраці в середині громади, волонтерство тощо. Зокрема оговорили досвід учнівського самоврядування  - заходи, акції, проєкти, той самий волонтерський рух, взаємодія між школами та в середині шкіл.

 

 

Завершився захід нетворкінгом між учасниками - спілкування вже в неформальній обстановці надав додаткову можливість учасникам конференції вивчення досвіду один одного, формування робочих кейсів, налагодження зовнішніх комунікацій як для Бучі так і зав’язків на локальному рівні для Української асоціації молодіжних рад.

 

 

Дякуємо нашим Захисникам - Збройним силам України, що тримають над нами небо!

Віримо в Перемогу над російською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

06.02.2023

Читати далі
Згорнути