Кубок України з пейнтболу, 2 етап. Фото

«KievXpress Light» - срібний призер відкритого Кубку України з пейнтболу

Столичний парк «Муромець» цими вихідними став ареною всеукраїнських змагань з ігрових видів спорту, де честь Київщини відстоювали клуби столичної області. З чемпіонатом України з бейсболу ви мали нагоду ознайомитися у попередньому репортажі, наразі до вашого відому подробиці спортивного пейнтболу.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Отже, 15-16 червня Київ приймав другий етап відкритого Кубку України з пейнтболу. На відкриті всім охочим професійним клубам змагання завітали навіть гості з-за кордону – три команди з Республіки Молдова.

Саме «спортивного» пейнтболу, - наголошують учасники змагань. Адже за їх словами, нічого спільного зі стріляниною чи війною тут немає. Тому пейнтболісти не вживають таких виразів як «вбив» чи «поранив», коли ти вразив суперника кольоровою кулею, це називається «пофарбував», «аутував», чи зробив «мінус».

Боротьба точилася на спортивному майданчику, все пристойно і цивілізовано, що здивує пересічних громадян, які вважають, що бігають стрілки по лісам та баюрам. Так, лісами бігають, бо й такий пейнтбол має місце, але то більш розважальна, аматорська гра, так би мовити для душі. Стадіон дуже цікавий, схожий на акваріум, з високими прозорими стінами, правда, під кінець змагального дня більш схожий на будівлю заводу з виготовлення фарб, що ненароком вибухнув, заливши райдужним сяйвом все довкола.

Першого дня змагалися команди формату «п’ятірки», тобто п’ять людей в одній команді, в двох Дивізіонах. Другого змагального дня за володіння Кубком боролися «трійки» Дивізіону-3.

На шляху до п’єдесталу команда «KievXpress Light» (Київська область), представлена у Дивізіоні-2 пройшла доволі непростий шлях, та все ж була змушена у фіналі поступитися «Ветеранам» (Україна). Реабілітує наших спортсменів той момент, що четверо представників команди виступали за суперників, але нічого крамольного тут немає, в пейнтболі це дозволяється – достатньо завчано подати офіційні заявки про участь.

В підсумку серед «п’ятірок» команда Київщини виборює срібло. Третє місце посіли «Falcon Heavy» (Київ). Щодо розподілу місць, то між спортсменами побутує така думка, що найобразливіші місця - це друге й четверте, тому що коли посів друге – ти не став першим, а коли четверте – не потрапив до трійки призерів. Хоча срібло для Київщини – доволі пристойний результат. Згідно командного рейтингу «KievXpress Light» посів дев’яте місце.

Прес-службі Управління фізичної культури і спорту навіть під час напружених змагань зміг приділити час Іван Благовещенський, наділений повноваженнями президента Федерації пейнтболу Київської області Юрія Грушковського представляти її інтереси на змаганнях:

- Які регіони і якими складами представлені на турнірі?

- За Кубок боряться 16 команд, в двох Дивізіонах – 1-му й 2-му представлені, відповідно, по вісім команд. Участь беруть три команди з Молдови, одна в 1-му, і дві в 2-му Дивізіоні. До речі, молдовська «Збірна юніорів» поїде на чемпіонат світу серед збірних юніорів. Опоненти нашої команди з Київської області у фіналі, «Збірна ветеранів», також братиме участь у світовій першості, але вже серед ветеранів, 40+. А загалом сім команд, представлених на Кубку, з Києва. Тому вперше з 2011 року було прийняте рішення проводити всі турніри проводити в столиці, тому що всім командам з різних регіонів України найзручніше їздити саме до столиці, адже тут відіграє роль транспортна розв’язка. Взагалі на змаганнях представлені окрім вищезгаданих Києва, Київщини та Молдови також команди зі Львова, Вінниці, Рівного, Дніпра, Харкова, Одеси, тобто охоплення максимальне.

- Який був формат проведення змагань цьогоріч?

Після 2013 року розвиток пейнтболу дуже сильно пішов на спад, тому що в цьому виді спорту все серйозно прив’язано до курсу валют. І цьогоріч, вперше з 2013-го, ми проводимо турнір в два дні. Тобто 1-й і 2-й Дивізіони в форматі «п’ятірки» грають в суботу, в неділю ж гратиме 3-й Дивізіон, але вже у форматі «трійки». Під команди 3х3 поле трішки переформатовується, частина фігур прибирається.

- Ви задоволені грою представників столичної області?

- Загалом «KievXpress Light» доволі солідно виступає на цьому турнірі. У відборах маємо дві перемоги і одну нічию. Київщина впевнено перемогла дві київські команди «Збірну юніорів» та «Kyiv Legion», і з нічийним рахунком розійшлася з «Falcon Heavy». (В фіналі «KievXpress Light» поступилася збірній ветеранів, ставши срібним призером Кубку України – прим.авт.)