Літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль, Баку. Фото

ХV літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль: три медалі - за три дні

В азербайджанській столиці продовжуються змагання ХV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю. За три дні на рахунку збірної Київщини два «срібла» та одна «бронза».

Щодня у наших спортсменів тривають змагання й тренування, але при цьому олімпійці встигають підтримувати один одного на трибунах, адже вони навіть за короткий час встигли стати дуже дружньою та згуртованою командою.

Приємно відзначити, що наші спортсмени активно підтримують не лише друзів по своєму виду спорту, а й усіх своїх колег по збірній України в Баку-2019, - коментує НОК України.

Бронза легкоатлета Артура Фельфнера

Першою нагородою Баку-2019 у легкій атлетиці стала бронза у представника Київщини Артура Фельфнера. Наш спортсмен продемонстрував третій результат у секторі для метання списа.

«Якщо би повторив свій особистий рекорд, сьогодні результат був би кращий», - коментує легкоатлет.

Бронзовий призер олімпійського фестивалю зізнався, що радий здобуттю медалі, але неповністю задоволений своїм виступом:

«Мій сьогоднішній результат, який дозволив посісти 3 місце - 73.16 м, але якщо б я показав результат свого особистого рекорду, а це 79.37 м, то міг би претендувати на більш високе місце п'єдесталу пошани Баку-2019. Що не вдалося?! Не знаю: щось не попадав сьогодні в спис», - сказав Артур.

«Але, безумовно, участь в Олімпійському фестивалі – це великий важливий досвід в кар'єрі кожного атлета. Для мене це останній старт сезону. Можна сказати, я закінчив його на гарній ноті», - додав атлет.

Срібло Ростислава Крижанівського

Плавець Ростислав Крижанівський показав другий час на дистанції 200 м брасом з результатом 2.16,60, принісши нашій збірній п'яту за ліком медаль Європейського фестивалю у столиці Азербайджану.

Президент НОК України Сергій Бубка привітав юного атлета, тренерський штаб, батьків та Федерацію плавання України з чудовим виступом і висловив надію, що цей успіх стане першим кроком і подарує безцінний досвід на шляху до майбутніх олімпійських здобутків.

Срібло Олександра Яковлєва

Борець греко-римського стилю Олександр Яковлєв стає срібним призером літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю в Баку. Його медаль відкрила лік нагородам збірної України.

Вихованець Київської обласної школи вищої спортивної майстерності у ваговій категорії до 51 кг ще сьогодні вийшов до фіналу. Та в боротьбі за найвищу нагороду був змушений поступитися азербайджанцю Ельміру Алієву.

Новоспечений віцечемпіон, зізнався, що йому дуже приємно відкрити лік медальним здобуткам українців на цих змаганнях, але зізнався, що мріяв про медаль іншого ґатунку:

«Авжеж, мені приємно стати автором першої нагороди нашої збірної в Баку, але ця медаль повинна була би бути іншого ґатунку... Думаю, неправильно налаштувався на фінал й не зміг показати свій максимум. У підсумку - срібло.

Зараз дещо засмучений, але, думаю, через кілька днів прийде розуміння того, що це все ж таки медаль - й медаль таких престижних змагань як Олімпійський фестиваль».

Насамкінець спортсмен висловив щиру вдячність своїм наставникам: Віктору та Олексію Лозовим, Іраклію Ломтадзе, Дмитру Шевчуку, Григорію Житовозу.

Збірна Київщини

У другий день змагань на татамі престижних олімпійських стартів вийшла Анастасія Чижевська. Вступаючи у ваговій категорії 57 кг, Насті, на жаль, не вдалося потрапити до фіналу.

Ще дві спортсменки представляють Київщину у Баку - Христина Басич у жіночій боротьбі та Валерія Мухоброд - у легкій атлетиці.