Чемпіонату Європи з боротьби. Фото

Хроніки ЄВРО-2020 з боротьби

У суботу українські борчині повернулися з чемпіонату Європи з греко-римської, вільної та жіночої боротьби, який протягом тижня тривав у столиці Італії.

З десяти спортсменок без медалей чемпіонату Європи-2020 залишилося лише двоє. Решта вісім українок повернулися додому з нагородами. Медальну  скарбничку України допомоги поповнити представниці Київщини Аліна Акобія та Ірина Коляденко.

Аліна Акобія (до 57 кг) стає віце-чемпіонкою Європи з жіночої боротьби. Вихованка Олександра Кутакова поступилася у фіналі Грейс Якоб Буллен з Норвегії при рахунку 1:6.

Для обдарованої українки то стало першим дорослим досягненням. У фіналі вагової категорії до 57 кілограмів Акобія програла Ґрейс Якоб Буллен із Норвегії, чемпіонці Європи-2017 серед дорослих, триразовій чемпіонці континенту серед юніорів, чемпіонці Старого світу серед молоді до 23-х років, переможниці чемпіонатів світу і Європи серед кадетів. Аліна впродовж усієї сутички намагалася пройти суперниці в ноги і навіть повела в рахунку, змусивши суперницю вийти за межі килима. Але міцна фізично Буллен відігралася і отримала перевагу, перевівши опонентку в партер і виконавши накат. У другому періоді норвежка розвинула свій успіх і виграла 6:1. Причому останніх півхвилини українка з усіх сил намагалася не дати дотиснути себе і не програти чисто. Із цим завданням Аліна впоралася, що робить їй честь.

Цікаво, що всі три сутички на шляху до фіналу – в італійки Аріанни Кар’єрі, шведки Сари Ліндборґ і росіянки Марини Симонян – Акобія виграла на туше. Треба сказати, що срібло Аліни до певної міри сюрпризом. Річ у тім, що Аліна, яка тільки торік стала чемпіонкою Європи серед юніорів, виграла срібло на юніорському і молодіжному чемпіонатах світу, а без нагород на кадетсько-юніорському рівні залишалася рідко, серед дорослих в офіційних змаганнях боролася вперше.

Ірина Коляденко стала бронзовою призеркою у вазі до 65 кг. Підопічна Володимира Яременка без варіантів перемогла борчиню з Румунії Крішту Інче - 8:0.

Ірина Коляденко вперше в кар'єрі піднялася на п'єдестал дорослого Євро, ставши черговою тріумфаторкою чемпіонату Європи. Чемпіонат розпочинався для Ірини, яка бореться у категорії до 65 кілограмів, невдало – з поразки 3:9 болгарці Мімі Христовій. Але оскільки суперниця вийшла у фінал і в підсумку стала чемпіонкою, Коляденко продовжила виступи у втішному турнірі. Спершу вихованка Володимира Яременка достроково, 10:0 перемогла туркеню Аслі Тоґджу. А в сутичці за третє місце Ірина переконливо, чотири рази перевівши опонентку в партер, виграла у румунки Крішти Інче – 8:0.

Додамо, що торік Коляденко виграла срібло на дебютному для себе дорослому чемпіонаті світу.

Що ж до чоловіків, то Київщина лишилася без медалей. В греко-римському стилі боротьби наша область не була представлена. У вільній боротьбі Олексій Борута (70 кг) посів 7 місце, а Денис Павлов (74 кг) став восьмим.

Далі підготовка до чемпіонату України, Європи, світу і, не виключено, олімпійських ігор...