Голосуємо за Никифорова, Закальницького, Кица, Каяфу та Шух

Легка атлетика України запрошує вас узяти участь у голосуванні по визначенню найкращих легкоатлетів, тренера і команди 2018 року.

Голосування проводиться серед трьох груп: експертна група (Рада ФЛАУ), представники ЗМІ та вболівальники. Голоси кожної з груп при підведенні підсумків будуть враховуватися як третина всіх голосів.

Голосування триває до 10:00 п’ятниці, 28 грудня. Нижче ви знайдете перелік претендентів по номінаціям (в алфавітному порядку). У кожній з номінацій оберіть, будь ласка, по одному/одній атлету/атлетці, тренеру і команді, які, на вашу думку, заслуговують на перемогу у 2018 році.

ПРОГОЛОСУВАТИ МОЖНА ТУТ

ЧОЛОВІКИ (10 кандидатів)

Віталій Бутрим – встановив національний рекорд України з бігу на 400 метрів у приміщенні (46,45 с, Стамбул).

Мар’ян Закальницький (Київська область) – чемпіон Європи зі спортивної ходьби на 50 км (3:46.32 год, Берлін); на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби у Тайцані виграв срібло у командному заліку і посів четверте місце в індивідуальному (3:44.59 год – восьмий результат у світовому і четвертий у європейському  топ-листах сезону).

Іван Лосєв – 12-й результат у європейському топ-листі сезону зі спортивної ходьби на 20 км (1:20.53 год, Луцьк).

Володимир Мисливчук – посів друге місце на Кубку Європи з метань (U23) у дисципліні метання молота (71,16 м, Лейрія) і був другим у складі команди.

Ігор Мусієнко – 21-й результат у європейському топ-листі сезону зі штовхання ядра (20,14 м, Кам’янець-Подільський).

Сергій Никифоров (Київська область) – виграв бронзу чемпіонату Європи зі стрибків у довжину (8, 13 м, Берлін); має четвертий результат у європейському топ-листі сезону зі стрибків у довжину (8,23 м, Луцьк)

Андрій Проценко – посів п’яте місце на чемпіонаті Європи зі стрибків у висоту (2,24 м, Берлін); у фіналі «Діамантової ліги» у Брюсселі став четвертим (2,31 м – восьмий результат європейського топ-листа сезону).

Олександр Сітковський – має п’ятий результат у європейському топ-листі сезону з марафону (2:10.12 год, Сеул).

Сергій Смелик – має 12-й результат європейського топ-листа сезону з бігу на 200 метрів (20,34 с, Кропивницький) і 20-й результат у європейському топ-листі сезону з бігу на 100 метрів (10,16 с, Луцьк); посів п’яте місце на чемпіонаті Європи у складі чоловічої естафетної команди 4х100 метрів.

Олександр Соколов – встановив рекорд України U23 з бігу на 100 метрів (10,17 с, Луцьк); посів п’яте місце на чемпіонаті Європи у складі чоловічої естафетної команди 4х100 метрів.

ЖІНКИ (10 кандидаток)

Марина Бех – виграла срібло чемпіонату Європи зі стрибків у довжину (6,73 м).

Інна Кашина – сьоме місце на чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби на 20 км (1:29.16 год, Берлін); дев’яте місце на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби на 20 км (1:28.58 год, Тайцан).

Марина Килипко – встановила національний рекорд зі стрибків з жердиною у приміщенні (4,62 м, Клермон-Ферран); посіла восьме місце на чемпіонаті Європи (4,45 м, Берлін).

Юлія Левченко – тричі встановлювала рекорд України U23 зі стрибків у висоту у приміщенні (1,97 м, Київ; !,97 м, Коттбус; 1,98 м, Мінськ); має шостий результат сезону у світі зі стрибків у висоту просто неба (1,97 м, Париж); посіла дев’яте місце на чемпіонаті Європи (1,91 м, Берлін).

Ольга Ляхова – виграла бронзову медаль чемпіонату Європи з бігу на 800 метрів (2.00,79 хв, Берлін).

Наталія Прищепа – чемпіонка Європи з бігу на 800 метрів (2.00,38 хв, Берлін); четверте місце на Континентальному Кубку ІААФ (1:59.58 хв – п’ятий результат сезону в Європі).

Анна Рижикова – виграла срібну медаль чемпіонату Європи з бігу на 400 метрів з бар’єрами (54,51 с, Берлін); посіла третє місце на Континентальному Кубку ІААФ в Остраві (54,47 с – другий результат сезону в Європі і сьомий у світі).

Катерина Табашник – посіла п’яте місце на чемпіонаті Європи зі стрибків у висоту (1,94 м, Берлін); має восьмий результат сезону у світі просто неба (1,96 м, Кропивницький, Луцьк). Наприкінці грудня стала другою на міжнародних змаганнях зі стрибків у висоту у приміщенні (Мінськ) з новим особистим рекордом – 1,98 м (другий результат 2018 року у приміщенні).

Аліна Шух (Київська область) – посіла третє місце на Кубку Європи з метань (U23) у дисципліні метання списа (55,02 м) і перемогла у складі команди; сьоме місце на чемпіонаті світу у приміщення з п’ятиборства (4466 очок, Бірмінгем); 18-й результат у світовому топ-листі сезону з семиборства (6177 очок, Гьотціс).

Христина Юдкіна – посіла четверте місце на чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби на 50 км (4:20.46 год, Берлін); на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби покращила рекорди України на дистанціях 35 км і 50 км, була третьою у складі команди та 12-ю в індивідуальному заліку на дистанції 50 км (4:22.15 год, Тайцан).

МОЛОДІ АТЛЕТИ ДО 20 РОКІВ (3 кандидати)

Михайло Гаврилюк – виграв бронзову медаль на чемпіонаті світу U20 з метання 6-кілограмового молота (77,71 м).

Олег Дорощук – виграв бронзову медаль на юнацьких Олімпійських іграх зі стрибків у висоту (2,09 м + 2,14 м = 4,23 м) та срібну медаль на чемпіонаті Європи U18 (2,13 м).

Михайло Кохан – переміг на юнацьких Олімпійських іграх з метання 5-кілограмового молота з рекордом змагань (85,97 м + 85,14 м = 171,11 м). Виграв чемпіонат Європи U18 з легкої атлетики з новим найкращим світовим досягненням серед юнаків (87,82 м). Виграв срібну медаль чемпіонату світу U20 з метання 6-кілограмового молота (79,68 м).

МОЛОДІ АТЛЕТКИ ДО 20 РОКІВ (3 кандидатки)

Валерія Іваненко – у дисципліні метання молота (вага – 3 кг) виграла юнацькі Олімпійські ігри (74,90 м + 72,08 м = 146,98 м) та чемпіонат Європи U18 з легкої атлетики з рекордами змагань. На чемпіонаті Європи U18 у Дьйорі у кваліфікації встановила юнацький рекорд України (74,36 м), а у фіналі перемогла з результатом 73,25 м. Упродовж сезону тричі била юнацький рекорд України з метання молота (73,83 м у Кропивницькому, 74,36 м у Дьйорі, 75,80 м у Луцьку).

Ярослава Магучіх – виграла юнацькі Олімпійські ігри (1,92 м + 1,95 м = 3,87 м) та чемпіонат Європи U18 з легкої атлетики з рекордами змагань зі стрибків у висоту. 1,95 м, показані на Іграх, стали також рекордом України U18, найкращим результатом світового сезону у вікових категоріях U18 і U20 та повторенням юніорського рекорду України. Юнацький рекорд України у Буенос-Айресі став не першим для Магучіх нинішнього сезону. До цього були 1,93 м у Луцьку та переможні для юнацького чемпіонату Європи 1,94 м. Наприкінці грудня у Мінську встановила рекорд Європи U20 у приміщенні і повторила найкраще досягнення світу U18 – 1,96 м.

Аліна Шух (Київська область) – перемогла на чемпіонаті світу U20 у непрофільній для себе дисципліні метання списа (55,95 м); має третій результат світового топ-листа сезону U20 (6177 очок, Гьотціс).

ВЕТЕРАНИ ЧОЛОВІКИ (3 кандидати)

Микола Панасейко (М80) – на чемпіонаті Європи у категорії «Мастерс» виграв срібло зі спортивної ходьби на 20 км і дві бронзи зі спортивної ходьби на 5000 м і 10 км; виграв бронзову медаль зі спортивної ходьби на 10 км на чемпіонаті Європи у категорії «Мастерс» з позастадіонних видів легкої атлетики.

Іван Пушкін (М85) – став триразовим чемпіоном Європи у категорії «Мастерс» зі спортивної ходьби на 20 км, 10 км, 5000 м; чемпіон Європи у категорії «Мастерс» з позастадіонних видів легкої атлетики зі спортивної ходьби на 10 км; дворазовий чемпіон Європи у приміщенні у категорії «Мастерс» зі спортивної ходьби на 3000 метрів і на 5 км (дистанцію 5 км долали по шосе).

Олег Федорко (М60) – встановив світовий рекорд зі стрибків у висоту у приміщенні (М60) на Відкритому чемпіонаті Білорусі (1,76 м); переміг на чемпіонаті Європи у приміщенні у категорії «Мастерс», поліпшивши свій світовий рекорд (1,78 м).

ВЕТЕРАНИ ЖІНКИ (3 кандидати)

Валентина Крепкіна (W50) – на чемпіонаті Європи у приміщенні у категорії «Мастерс» перемогла зі стрибків з жердиною, посіла друге місце з бігу на 60 метрів з бар’єрами і третє з потрійного стрибка; виграла бронзу на чемпіонаті Європи у категорії «Мастерс» з потрійного стрибка.

Людмила Пушкіна (W50) – стала чемпіонкою Європи у категорії «Мастерс» з бігу на 2000 метрів з перешкодами; виграла бронзову медаль з напівмарафону на чемпіонаті Європи у категорії «Мастерс» з позастадіонних видів легкої атлетики.

Антоніна Тишко (W70) – на чемпіонаті Європи у категорії «Мастерс» з позастадіонних видів легкої атлетики перемогла зі спортивної ходьби на 10 км і виграла срібло зі спортивної ходьби на 20 км; на чемпіонаті Європи у категорії «Мастерс» виграла срібло зі спортивної ходьби на 10 км і три бронзи зі спортивної ходьби на 5000 м, 20 км і у складі жіночої команди зі спортивної ходьби на 10 км.

ТРЕНЕРИ (5 кандидатів)

Сергій Кохан – тренер переможця юнацьких Олімпійських ігор, чемпіонату Європи U18 та володаря найкращого світового досягнення серед юнаків U18 з метання молота (5 кг), срібного медаліста чемпіонату світу U20 з метання молота (6 кг).

Володимир Кравченко – тренер срібної медалістки чемпіонату Європи з бігу на 400 метрів з бар’єрами Анни Рижикової.

Андрій Попеляєв – тренер чемпіонки Європи з бігу на 800 метрів Наталії Прищепи.

Тетяна Степанова – тренер переможниці юнацьких Олімпійських ігор і чемпіонату Європи U18 зі стрибків у висоту, авторки рекорду Європи U20 у приміщенні і співавторки найкращого світового досягнення U18, авторки рекорду України U18 і співавторки рекорду України U20 Ярослави Магучіх.

Олександр Шевченко – тренер чемпіона Європи зі спортивної ходьби на 50 км Мар’яна Закальницького.

КОМАНДИ (5 кандидатів)

Жіноча естафетна команда 4х400 метрів (Тетяна Мельник, Катерина Климюк, Анна Рижикова, Анастасія Бризгіна) – четверте місце на чемпіонаті світу у приміщенні (3.31,32 хв).

Змішана естафетна команда з кросу (Олег Каяфа (Київська область), Орися Дем’янюк, Володимир Киц (Київська область), Ірина Бубняк) – п’яте місце на чемпіонаті Європи з кросу.

Змішана естафетна команда 4х400 метрів (Катерина Климюк, Анастасія Бризгіна, Данило Даниленко, Віталій Бутрим) – перемогли на міжнародній матчевій зустрічі у Мінську з рекордом Європи (3.17,05 хв).

Чоловіча команда України зі спортивної ходьби на 50 км (Мар’ян Закальницький (Київська область), Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Андрій Гречковський, Ігор Сахарук) – друге місце на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби.

Чоловіча естафетна команда 4х100 метрів (Олександр Соколов, Еміль Ібрагімов, Володимир Супрун, Сергій Смелик) – п’яте місце на чемпіонаті Європи (38,71 с).

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

26.12.2018

Читати далі
Згорнути