Фініш Вуельти, Марк Падун. Фото

Фініш Марка Падуна на Вуельті: кінець «іспанської саги про Форсайтів»

В горах на La Vuelta Espana завершилася шосейна багатоденна велогонка Ла Вуельта, в якій команда представника Київщини Марка Падуна "Бахрейн-Меріда" фінішувала з двома гонщиками в топ-15 загального заліку.

Так, 14-го вересня на 20 етапі відбувся фінальний поєдинок і гонщики Team Bahrain Merida стали частиною цього шоу. Після солідного виступу на попередніх етапах, австрієць Герман Пернштайнер і бельгієць Ділан Тюнс змогли увійти в десятку кращих на Платаформі Гредос, посівши відповідно 4-е і 7-е місця.

Етап став довгоочікуваним днем ​​битви для "генеральщиків": шість класифікованих підйомів на 190-кілометровому шляху від Аренас-де-Сан-Педро до Платоформа-де-Гредос.

Першим атакуючим гонщиком "Бахрейн-Меріда" став Марк Падун. Вихованець легендарної велошколи «Промінь» (Біла Церква) знову спробував атакувати з невеликої групи гонщиків. Позаду них, на першому підйомі дня деякі гонщики почали атакувати групу його товариша по команді Пернштейнера. «Я намагався піти у відрив і зависнув перед пелотоном. Був дуже високий темп, і мене кинули, але я зміг знову повернутися і залишитися з Діланом. Потім на останньому підйомі у мене були дуже хороші ноги, і я навіть не знаю, як мені вдалося там битися з кращими», - прокоментував австрієць.

Герман Пернштайнер

Фактично, доля етапу була вирішена на останньому підйомі, коли словенець Тадей Погачар атакував, і ніхто не зміг його піймати. Молодий словенець здобув сольну перемогу, третю в цій Вуельті. Австрієць Пернштайнер був серед кращих хлопців, фінішувавши на 4-му місці. Попереду фінішували тільки Вальверде, Рафал Майка і Тадей Погачар.

«Це був такий важкий день, неймовірний. Я страждав, але мені вдалося добитися хорошого результату. Це була відмінна Вуельта для мене. Я дуже радий. Я тільки шкодую, що вибув з першої десятки на вітряному етапі, який виграв Жільбер. Тепер я думаю про майбутнє, тому що знаю, що зможу потрапити в першу десятку», - сказав австрієць.

Колега по команді Марка Падуна Ділан Тюнс також був в першій десятці дня, фінішувавши через кілька секунд позаду свого товариша по команді: «Я задоволений і в цілому задоволений своєю Вуельтою. У мене було дві мети: перемога на етапі і червона майка. У підсумку я домігся цього результату».

15 вересня. 21 етап. Команда "Бахрейн - Меріда" завершила Вуельту в неділю в Мадриді з двома гонщиками в топ-15 в загальному заліку: Тюнс 12-й і Пернштайнер 15-й. Наш Марк Падун фінішував 84-м в загальному заліку і 22-м в молодіжній класифікації.