день фізичної культури і спорту для Київщини. фото

День фізичної культури і спорту для Київщини: відсвяткували з олімпійським акцентом

День фізичної культури і спорту України встановлений в нашій державі «…на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об'єднань громадян…» згідно з Указом Президента України ще 1994 року. І щороку, другої суботи вересня відзначається в нашій державі професійне це свято всіх спортсменів та причетних до Його Величності Спорту.

 

 

Свято «День фізичної культури і спорту в Україні» відзначається щороку другої суботи вересня. Офіційно засноване 1994-го. Це свято уособлює силу духу, незламність, мужність та патріотизм. Спорт залучає до своїх лав прихильників здорового способу життя, прихильників розвитку, продовжувачів традицій українського народу.

 

 

Доброю традицією в Київській обласній державній адміністрації стало проведення урочистостей і відзначення найкращих з кращих у спортивній галузі, тих, які зробили свій помітний внесок у розвиток спорту на Київщині, тих, на чию честь майорить жовто-блакитне знамено та лунає державний славень на найпрестижніших подіумах світу, які відбулися сьогодні за участю представників Київщини спортивної.

 

 

Хто ж вони, Герої олімпійського 2020-го? Це спортсмени та тренери, які вибороли медалі на всеукраїнських та міжнародних спортивних аренах. Це наші олімпійці та паралімпійці Токіо-2020, які зокрема стали призерами - на Олімпійських іграх борчиня Ірина Коляденко здобула бронзу, а на Паралімпійських іграх срібло вибороли плавці Ілля Яременко і Олексій Федина та легкоатлетка Людмила Даниліна. Це очільники та працівники спортивних закладів і державних установ, спортивні менеджери, функціонери та меценати, які допомагають нашим спортовцям бути найкращими.

Вони, яскрава плеяда спортивних зірок, особисто завітали сьогодні на своє свято, і від сяйва їхніх медалей засліплювало очі. Адже імена цих спортсменів відомі не тільки на вітчизняній арені, але й далеко поза її межами, по всій планеті.

 

 

 

Виконував почесну місію по відзначенню найкращих представників спортивної родини нашої Київщини голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. Виступивши з вітальною промовою та привітавши гостей з Днем фізичної культури і спорту, Василь Геннадійович розповів про досягнення Київщини спортивної та видатні особисті здобутки своїх спортсменів.

 

 

«Уся Україна знає, що Київщина славиться своїми спортивними досягненнями. Неодноразово наші спортсмени підкорювали міжнародні арени та доводили, що вони найкращі. Але кожний з нас розуміє, що стати першим – це не так просто. І справа не у везінні, а в титанічній праці, яка стоїть за абсолютно кожною перемогою, - відзначив пан Володін. - У 2021 році у складі національної збірної команди з олімпійських видів спорту вони відстоювали честь України у чемпіонаті Європи та Кубку Світу в таких дисциплінах як, бокс, вільна та греко-римська боротьба, веслування на байдарках і каное, академічне веслування, легка атлетика та плавання. Усі ми зовсім недавно спостерігали за виступами наших спортсменів в Токіо.

Дякую кожному, хто представляє нашу Київщину на спортивних аренах, за вашу професійність. А тренерам – за всі ті сили, які ви вкладаєте у своїх вихованців. Так тримати!».

 

 

Також голова Київщини розповів про умови, які створюються для занять спортом завдяки розвитку інфраструктури.

«У рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» ми вдосконалюємо нашу спортивну інфраструктуру й створюємо комфортні умови для тренувань.  Уже відкрили сучасну Академію спорту в Бучі та сучасний стадіон у Білій Церкві. Тим часом продовжуємо роботи ще на чотирьох об’єктах. Паралельно розвиваємо масовий спорт. У цьому році відкрили на території регіону 2 мультифункціональні майданчики у Білій Церкві та Гостомелі. Плануємо відкриття ще трьох. Окрім цього, завдяки ініціативі Президента днями ми відкрили в області 11 «активних» парків і готуємось до відкриття ще 50-ти. Таким чином, крок за кроком рухаємось до того, щоб жителі кожної громади могли тренуватись і покращувати своє здоров’я».

 

 

Відзначила лауреатів нагородами Київської обласної ради вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту на Київщині, сумлінну плідну працю, високу професійну майстерність, активну життєву позицію та з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту голова КОР Наталія Гунько.

 

 

Начальник Управління молоді та спорту Сергій Тимофєєв як член НОК України вручив нагороди від імені Національного олімпійського комітету та Міністерства молоді і спорту України за вагомий внесок у розвиток і пропаганду фізичної культури і спорту та від імені Національного олімпійського комітету за розвиток олімпійського руху на Київщині. А допомагали йому вшановувати найдостойніших Наталія Онопрієнко-Капустіна, начальниця служби у справах дітей та сім'ї та голова Київського обласного НОКу Ігор Малинський.

 

 

Родзинкою свята безперечно стало вручення фінансових винагород -  «Стипендій видатним, молодим та перспективним спортсменам, їх тренерам». Запроваджено стипендії з метою морального та матеріального заохочення за високі спортивні досягнення та відповідно до Київської обласної програми розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна» на 2017-2021 роки ще 2017-го, тож вручаються вони вже п’ятий рік поспіль. Цьогоріч найкращим з кращих за підсумками участі у міжнародних змаганнях призначена стипендія Київської області у розмірі до 50 тисяч, на загальну суму 750 тисяч гривень.

 

 

На цьому подарунки не завершилися. Василь Володін та Наталія Гунько разом особисто вручили Премії голови Київської обласної державної адміністрації за особливі досягнення молоді у розбудові Київщини.

 

 

І наостанок відзначимо, що Київщина – єдиний регіон України, який не маючи обласного центру стабільно займає високі місця у рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні: 3 місце серед неолімпійських та 5 місце серед олімпійських.

Спортивна інфраструктура Київщини стрімко розвивається: в області відкриваються мультифункціональні спортивні майданчики для ігрових видів спорту, футбольні поля та майданчики з синтетичним покриттям і тренажерним обладнанням, стадіони та багатофункціональні спортивні комплекси. Загалом на території Київської області функціонує більше 4000 спортивних об’єктів для занять фізичною культурою та спортом.

За рахунок обласного бюджету  здійснюється всебічна підтримка пріоритетних олімпійських, неолімпійських та паралімпійських видів спорту шляхом: утримання штатної збірної команди резервного спорту зі щомісячною виплатою заробітної плати, щорічна виплата стипендій задля стимулювання розвитку спортсменів, придбання спортивного інвентарю для потреб обласних спортивних закладів, стабільне забезпечення участі збірних команд області у чемпіонатах та кубках України.

 

 

Отже, вашій увазі увесь список нагороджених на урочистому заході до Дня фізичної культури і спорту в Україні: володарі відзнак, премій, стипендій.

 

 

Стипендіати Київської області за підсумками участі у міжнародних змаганнях, Олімпійських та Паралімпійських іграх.

Стипендії спортсменам:

Алєксєєв Микита Євгенович Боротьба греко-римська

Бабій Валентин Юрійович Боротьба вільна

Беспалова Наталія Анатоліївна Спортивні танці на візках

Блашко Дар'я Сергіївна Біатлон

Вовчинський Григорій Васильович Лижні перегони та біатлон

Голінко Анастасія Володимирівна Змішані єдиноборства ММА

Грінер Володимир Ігорович  Спортивні танці

Грушина Аліна Давидівна Боротьба вільна

Гудзь Георгій Фірудинович Змішані єдиноборства ММА

Даниліна Людмила Миколаївна Легка атлетика

Димченко Діана Анатоліївна Веслування академічне

Колпакчи Аліса  Володимирівна Паратриатлон

Коляденко Ірина Володимирівна    Боротьба вільна

Кононова Олександра Миколаївна Лижні перегони та біатлон

Крижанівський Ростислав Артурович Плавання

Лесковець Юлія Василівна Боротьба вільна

Лісовець Володимир Володимирович Плавання

Ловчинська Марія Павлівна Бокс

Ловчинський Дмитро Павлович Бокс

Магомедханов Мурат Нігматулаєвич Боротьба вільна

Маланчук Лілія Сергіївна Боротьба вільна

Олексюк Віта Миколаївна Паратриатлон

Оляновська Людмила Олександрівна Легка атлетика

Осадчий Іван Спортивні танці

Петрик Віктор Юрійович Боротьба греко-римська

Підлипенець Даніїл Ігорович Боротьба вільна

Платаш Даніїл Андрійович Веслування б/к

Потапова Ніка Андріївна Скелелазіння

Семикін Іван Олексійович Веслування на б/к

Семочко Крісті Дмитрівна Спортивні танці

Сергієнко Ілля Олександрович Кіокушинкай карате

Слободян Аніта Олегівна Пауерліфтинг

Сова Василь Ігорович  Боротьба вільна

Трофімчук Анастасія Спортивні танці

Федина Олексій Михайлович Плавання

Фельфнер Артур Сергійович Легка атлетика

Шавкун Сергій Володимирович  Фехтування на візках

Шептицький Сергій Григорович Фехтування на візках

Яременко Ілля Сергійович Плавання

Ярьомка Світлана Миколаївна Сумо

Стипендії тренерам:

Астремська Людмила Сергіївна

Борболюк Надія Анатоліївна

Губринюк Сергій Віталійович

Дерев’янчук Андрій Михайлович

Дибань Людмила Миколаївна

Жданов Генадій Альбертович

Завєдєєв Анатолій Анатолійович

Король Роман Сергійович

Кутаков ОлександрСергійович

Лагутенко Раїса Юріївна

Ликов Юрій Володимирович

Лисяний Юрій Анатолійович

Лозовий Віктор Вікторович

Мазуркевич Олександр Володимирович

Махлаєв Володимир Анатолійович

Морозенко Максим Леонідович

Падалець Валерій Петрович

Петренко Ірина Віталіївна

Поліщук Олександр Іванович

Римко В’ячеслав Вікторович

Семикін Олексій Іванович

Сердюк Федір Миколайович

Слівінська Людмила Броніславівна

Соломін Анатолій Васильович

Старинський Олександр Миколайович

Стельмах Сергій Семенович

Турчин Віктор Анатолійович

Тюрін Сергій Вікторович

Фомін Олександр Андрійович

Чепурко Максим Максимович

Яременко Володимир Васильович

 

 

Премії за особливі досягнення молоді у розбудові Київщини:

У номінації «За виробничі досягнення» премію вручено ТКАЧЕНКО Тетяні.

У номінації «За наукові досягнення» - СОВІ Інні та БАЛІЦЬКІЙ Наталії.

У номінації «За творчі досягнення» - ГРИГОРЯК Юлії, ДЯТЛУ Андрію та

ЛАНЬКУ Денису.

 

 

Нагороди Міністерства молоді та спорту України:

Почесною Грамотою нагороджено:

Лозового Віктора - тренера з греко-римської боротьби Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»

Чуканова Олега – президента ВГО Українська федерація ушу

Моспана Олександра  - головного спеціаліста відділу фізичної культури та спорту управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації

Подякою:

Стьопенка Андрія - заступника директора зі спортивно-адміністративної роботи в Комунальному закладі Київської обласної ради «Київська обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву «Промінь» з велосипедного спорту»

Ларіна Дмитра - вчителя зі спорту відділення плавання Комунального закладу Київської обласної ради «Броварський спортивний фаховий коледж»

Кімейчука Андрія - тренера-викладача з кікбоксингу WAKO Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа»

Макєєву Анжелу - секретаря Ірпінської міської ради

Кутакова Олександра - тренеар-викладача з боротьби Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності»

Попову Тетяну - тренеар-викладача з біатлону Комунального закладу «Борщагівець» Борщагівської сільської ради Бучанського району

Попова Володимира - тренера-викладача з біатлону Комунального закладу «Борщагівець» Борщагівської сільської ради Бучанського району

Шоломіцького Богдана – представника управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації

 

 

Вручення нагород Національного олімпійського комітету України

Почесною грамотою відзначено:

Тарасова Володимира - директора Ірпінської дитячо-юнацької спортивної школи;

Поліщука Олександра - тренера-викладача з боксу Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності»

Подякою нагороджено:

Жданова Генадія - тренера-викладача з плавання Вишгородської міської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи;

Отрішка Вячеслава – директора комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа» Боярської міської ради»;

Пікалова Дмитра - тренера з греко-римської боротьби Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»;

Журавля Василя - головного спеціаліста відділу фізичної культури та спорту управління молоді та спорту Київської обласної державної адмніністрації;

Любаренка Олексія - тренера з біатлону Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»;

 

 

Подяками Київського обласного відділення Національного олімпійського комітету відзначено:

Васьківського Олександра - віце-президента Київської обласної федерації волейболу

Гончаренко Марію  - представницю Управління молоді та спорту Київської обласної державної адмніністрації

Космачевську Ольгу - директора КНП «Спортивно-культурний комплекс «Софіївський»

Мельника Олексія - тренера - викладача з боротьби вільної комунального закладу Боярської міської ради "ДЮСШ "Максимум"

Шевченка Дмитра – директора комунального закладу Обухівської міської ради «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»

 

 

Почесною грамотою Київської обласної державної адміністрації нагороджено:

Ликова Юрія, тренера з паверліфтингу

 

 

Подякою Київської обласної державної адміністрації нагороджуються учасники Олімпійських та Паралімпійських ігор:

Лисенко Анну

Михайлову Дар’ю

Барановську Лілію

Вєчканова Костянтина

Варфоломєєва Анатолія

Даниліну Людмилу

Колпакчи Алісу

Олексюк Віту

Федину Олексія

Яременка Іллю

Забуженка Едуарда

Оляновську Людмилу

Лосева Івана

Коваленка Назара

Коляденко Ірину

Юрійчук Юлію

Голодну Ольгу

 

 

Подякою Київської обласної ради:

Соломіна Анатолія Васильовича    -        тренера-викладача з легкої атлетики Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності»

Римка Віктора Володимировича     -        тренера-викладача з легкої атлетики Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності»

Семикіна Олексія Івановича - тренера-викладача з веслування на байдарках і каное Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності»;

Коваленко Анну Юріївну      -        тренера-викладача з легкої атлетики Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності»;

Вербіцьку Світлану Леонідівну      -        представницю Управління молоді та спорту КОДА (прес-служба)

Чудік Ірину Борисівну -        представницю Управління молоді та спорту КОДА

Яременка Володимира Васильовича        -        тренера з вільної боротьби Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»

Саленка Олександра Миколайовича        -        тренера з боксу Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»

Романчука Сергія Івановича -        тренера з легкої атлетики Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»

Король Романа Сергійовича  -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»

Лагутенко Раїсу Юріївну      -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»

Ліщинську Тетяну Віталіївну          -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»

Ситнікову Яну Миколаївну   -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»

Слівінську Людмилу Броніславівну        -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»;

Стельмаха Сергія Семеновича        -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»

Турчина Віктора Анатолійовича    -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»

Цілувальникова Олексія Сергійовича      -        тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів Комунального закладу Київської обласної ради «Київський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ»;

Мороза Миколу Васильовича         -        волонтера

Легенького Юрія Олексійовича      -        волонтера

Виноградова Володимира Вікторовича   -        волонтера

Гладкого Бориса Миколайовича     -        президента Федерації кіокушинкай карате України

Крамаренка Олега Олександровича         -        срібного призера кубку світу з кіокушинкай карате

Крамаренка Олександра Володимировича        -        наставника з кіокушинкай карате

 

 

Світлини прес-служби управління молоді та спорту Київської ОДА

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

15.09.2021

Читати далі
Згорнути