Багатоденна гонка чемпіонату України, Вінниця. Фото

Чемпіонка в багатоденці Оксана Клячина розповіла, хто допомагав, а хто тормозив команду

Оксана Клячина стала чемпіонкою України в багатоденній гонці women elite у Вінниці! Саме з таким результатом для провідної спортсменки легендарної велошколи «Промінь» завершилися змагання серед жінок на шосе у багатоденці всеукраїнської першості, яка складалася з трьох днів.

 

 

Та це не єдина нагорода підопічних тренера Київщини Сергія Чмирука. Яна Линник здобула чемпіонський титул в багатоденній гонці серед юніорок. Софія Шевченко стала срібна призеркою змагань. А разом зі Сніжаною Фарщук Софія стала чемпіонкою в командному заліку.

 

 

Прес-службі Управління фізичної культури і спорту вдалося отримати ексклюзивного коментаря від талановитої та завжди привітної велогонщиці Оксани Клячиної:

«Першого дня була індивідуальна гонка на час на дистанції 16 кілометрів. Я стала п’ятою, програвши Валерії Кононенко півтори хвилини. Вона, до речі, багатоденку завершила третьою.

На наступний день у груповій гонці на 70 кілометрів мені вдалося поїхати майже зі старту з однією з дівчат. Згодом нас наздогнала моя напарниця по треку в гонці медісон Анна Нагірна. Так ми з нею і фінішували. Загалом нас було троє, але відзначу одну дівчинку, яка не працювала. Отож ми її просили вийти на зміну, на що пролунала відповідь: «Тренер сказав мені їхати, не працювати». Та ми з Анною відсадили цю гонщицю від нас ближче до фінішу, в горках, і зуміли привезти основній групі 2 хвилини і 10 секунд. Цього мені вистачило, щоб вийти в лідери.

Заключного дня Чемпіонату відбувалася гонка в колах по 25 кілометрів. Я знала, що це буде тяжка гонка і тому дуже вдячна своїм дівчатам з велошколи «Промінь» за надану допомогу - вони багато для мене зробили. Мені в той день потрібно було не відпускати у відрив суперниць. Але на останньому колі п'ятеро дівчат все-таки від'їхали. Серед них була і Ольга Кулинич, яка все контролювала, щоб дівчата не від'їхали від нас сильно далеко. В той час у групі всі перестали працювати, лишивши мене. Довелося разом з Кононенко скорочувати дистанцію - дуже вдячна Валерії, вона допомогла лишитися лідером і виграти цю гонку.

Гонка насправді була важка, але відзначу, що траса дуже хороша і дороги - без ям. Дівчата дуже сильні, хороші конкуренти, я навіть не очікувала, що зможу перемогти в них.

Ця гонка була для мене важлива, адже мені потрібно було відібратися на чемпіонат Європи на шосе. Я пропустила головний чемпіонат України, бо брала участь на ІІ Європейських іграх в Мінську, у трекових змаганнях.

Дуже вдячна своєму тренерові Сергію Чмируку за таку віру в мене і підтримку! Завдяки йому мені вдалось нарешті стати срібною призеркою чемпіонату Європи, здобувши мою довгоочікувану медаль… (ЧЄ серед жінок до 23 років та юніорок з велоспорту на треку відбувався на початку липня в Генті (Бельгія), - прим.прес-служби).

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

29.07.2019

м.Біла Церква
Читати далі
Згорнути