Чемпіонат Київської області з козацького двобою, Святопетрівське. Фото

Чемпіонат з козацького двобою: козацький гарт, національна ідея за кордоном та пам’ять про Небесну сотню

Взяти участь у змаганнях з національного бойового мистецтва завітали юні козарлюги з різних куточків Київщини та Києва – близько 150 учасників демонстрували свою майстерність у козацьких ґерцях: СК «Честь» (Біла Церква), СК «Wotan Team» (Біла Церква), СК «Ера Атлантів» (Біла Церква), СК «Лідер» (Дмитрівка), СПК «Доброволець» (Святопетрівське), СК «Фенікс» (Буча), Бориспіль та Києво-Святошинський район.

 

 

На чемпіонат Київської області з козацького двобою - а саме таку назву носили змагання - до спортивного комплексу «Доброволець», що в селі Святопетрівське під Києвом, завітав підтримати маленьких воїнів і Сергій Тимофєєв, начальник Управління фізичної культури і спорту, заслужений працівник фізичної культури і спорту.

ФОТОРЕПОРТАЖ: Шукайте на фото себе

 

 

«Чемпіонат пам’яті Дня героїв Небесної сотні для мене є знаковою подією. Тому що саме на козацькому двобої загартовується справжній козацьких дух, національна свідомість та віра в Україну. Слава Україні!», - звернувся до спортсменів та вболівальників Сергій Олександрович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розстріляна Київщина: дві історії спортсменів–воїнів «Небесної сотні»

 

Сергій Тимофєєв, Тамара Швець, Володимир Радіонов, Олександр Корніяка

Треба додати, що саме на такого розу змаганнях гучно, піднесено й від щирого серця лунає відповідь на національне гасло - «Героям слава» чи «Україна понад усе». Бо як казав Провідник української нації: «І настануть часи, коли один скаже «Слава Україні», а мільйони відповідатимуть «Героям слава!». Бо ніщо не спинить ідеї, час якої настав.

 

 

Змагання присвятили Небесній сотні, подвигу повстанців під час Революції Гідності, який житиме вічно... Адже саме цими днями 2014 року в самісінькому центрі європейської столиці відбувалися трагічні події однієї з найстрашніших сторінок новітньої історії України – злочинна влада розстрілювала своїх співвітчизників за право жити у вільній країні. 20 лютого на державному рівні визнано Днем пам’яті Героїв Небесної сотні.

 

Загиблі спортсмени Київщини, дзюдоїст Дмитро Максимов та веслувальник Віктор Швець, "Небесна сотня"

«Чемпіонат Київської області ми присвятили пам’яті  Героїв Небесної сотні. Всі ви знаєте, що починаючи з 18 лютого шість років тому ми стали свідками страшних подій, що відбувалися на Майдані Незалежності, пролилася перша кров…», - нагадав присутнім про місію чемпіонату організатор змагань Володимир Радіонов, президент Української спортивної федерації «Козацький Двобій», заслужений тренер України та головний суддя змагань.

 

 

Участь у врочистій церемонії відкриття вже не вперше бере Тамара Швець, дружина Героя Небесної Сотні Віктора Швеця, голова Громадської організації об’єднання родин "Небесної сотні» та активістів "Революції Гідності".

 

Тамара Швець

«Я вдячна тим, хто вас налаштовує на подолання в першу чергу своїх вад та моментів слабкості, тому що спорт гартує і навчає перемагати та долати труднощі. – Звернулася пані Тамара до юних спортсменів. - Віктор Михайлович Швець пішов на Майдан, аби захистити молодь, дітей, онуків – майбутнє нашої держави. Але не всіх. А тих, хто з гордо піднятою головою вийшов на барикади заради кращого майбутнього. Заради вас, які сьогодні мають можливість радіти життю і бути щасливими. Майбутнє можливе тільки з пам’яттю про минуле, тому пам’ятайте про тих, хто віддав і віддає власне життя, щоб вам було добре, затишно і комфортно».

 

 

І з подякою за внесок у розвиток спорту та патріотичного виховання майбутніх козаків Тамара Швець вручила примірник книги  Блаженнішого Святослава Шевчука «Діалог лікує рани» організаторам змагань, наголосивши, що у зраненій Україні тільки в діалозі одного з одним ми можемо перемогти і вилікуватися.

 

 

Але для початку трішки цікавої інформації про національно-патріотичний вид спорту «Козацький двобій»,

який представляє собою цілу систему фізичного та військово-патріотичного виховання молоді. На сьогодні це унікальне явище для підняття на належний рівень фізичної культури на основі національних традицій і звичаїв, та відродження козацького духу. Козацький Двобій потребує знання звичаїв і традицій української культури.

Це вид змішаних бойових мистецтв, в якому представлені три основні розділи «Забава», «Борня» та «Ґерць». П'ятиборство є основою змагань та відповідає на всі питання не лише формування бійцівських якостей, а й на проблеми фізичного і морального здоров'я.

 

 

Отже, цікавим і потрібним є в сучасних реаліях козацький двобій, адже що окрім фізичної складової у нащадків українських козаків виховують почуття національної гідності та гордості за свою країну. А це в свою чергу дає підстави вважати, що ось ці майбутні воїни ніколи не покличуть на рідну землю ворожого чобота, не зрадять свою Батьківщину. Бо в них «Україна понад усе!».

 

 

Та більше про вид спорту й самі змагання знає їхній організатор Олександр Корніяка, голова відокремленого підрозділу Української Спортивної Федерації «Козацький Двобій» в Київський області, віце-президент Всесвітньої федерації козацького двобою, майстер спорту України міжнародного класу, який люб’язно погодився прокоментувати козацький двобій.

 

Олександр Корніяка

- Обласний чемпіонат з козацького двобою у Святопетрівському ми проводимо вже третій рік поспіль. Зазвичай збираються команди з різних регіонів Київщини. На цих змаганнях представлені клуби з п’яти районів області та Києва – це порядка 150 учасників.  Змагання є відбірковими до Кубку України з козацького двобою серед дорослих та чемпіонату України серед школярів , які відбуватимуться з 13 по 16 березня в Сумах.

 

 

- Під час тренувань, зборів, підготовки чи присутні заходи патріотичного виховання? Враховуючи, що це національно-патріотичний вид спорту.

- Звичайно є. Окрім фізичної ми практикуємо психологічну підготовку. Розроблено багато методичної літератури. Є історичні зрізи з розвитку як українського козацтва, так і давніших часів. Влітку, з червня по серпень на курорті в Катранці Одеської області ми проводимо спортивний табір з національно-патріотичним вектором . До табору приїжджають групи дітей з тренерами, без батьків. На території табору вони тренуються на спеціально відведених майданчиках.

 

 

- Трішки нагадує пластунський рух…

- Пластунський рух трішки інакший, вони більше зосереджені на військово-патріотичному вихованні. Наш же напрямок більш спортивний. Тобто окрім військово-патріотичних заходів у нас відбуваються заходи спортивні.

 

 

- Ви розвиваєте український вид спорту окрім України ще й за кордоном. Де саме сієте національну ідею?

- Окрім обласних, ми проводимо всеукраїнські та міжнародні змагання. До нашої всесвітньої федерації вже входить 25 країн світу. Останній Кубок минулого року ми проводили у польському Плоцьку, куди возили національну збірну України. Також ми беремо участь у всепольських змаганнях. Ще проводили змагання в Болгарії. Зараз готуємося до відкритого чемпіонату Білорусі з козацького двобою, куди зокрема поїдуть і спортсмени Київщини. Також в нас відбуваються змагання в Азербайджані, маємо там велике представництво. Беремо участь потужною командою у змаганнях в Туркменістані. Тобто завдяки спорту ми несемо українську національну ідею у світ.

 

 

- Взагалі я вважаю, що повинно бути все разом – і національна ідея, і фізичне виховання. По-перше, щоб дитина була вихована спортивно, по-друге – щоб дитина знала свою культуру і національні традиції, знову ж таки через наш вид спорту. І в результаті такого виховання ця дитина вже ніколи не покличе ворога на свою землю, адже з дитинства в неї закладено все що треба.

 

 

Змагання ж розпочалися з виступу найменших козачків. І розпочалися з перших сліз, сліз на повний голос – так щиросердно сприйняв маленький воїн гіркоту поразки. Але без поразок не буває й перемог, тому віримо, що цей чемпіонат приніс бійцю досвід і в наступних змаганнях обов’язково буде перемога.

 

 

То ж відзначимо найкращих спортсменів Чемпіонату:

Оксана Москалюк, 7 років, СК «Честь» (Біла Церква)

Тимур Фечора, 7 років, СК «Честь» (Біла Церква)

Олександр Апаткін, 10 років, Києво-Святошинський район

Максим Шуляченко,11 років, СК «Ера Атлантів» (Біла Церква)

Андрій Задерей, 11 років, СК «Лідер» (с. Дмитрівка)

Юрій Єрко, 13 років, СК «Фенікс» (Буча)

Микола Панасюк, 15 років, СК «Лідер» (Дмитрівка)

Роман Гринюк, 17 років, Києво-Святошинський район

Сергій Зазимко, 17 років, Києво-Святошинський район

Євген Іващенко, 22 роки, Києво-Святошинський район

Андрій Файдунець, 26 років, СК «Wotan Team» (Біла Церква)

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖ: Шукайте на фото себе

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

24.02.2020

Києво-Святошинська РДА
Читати далі
Згорнути