Чемпіонат України з сучасного п'ятиборства – без кінного спорту, повітряних тривог та під аромат львівської кави

Чемпіонат України з сучасного п'ятиборства у приміщенні приймав змагання Львів 22-25 грудня. Всеукраїнську першість присвятили пам’яті загиблих захисників України, які полягли в боротьбі за рідну землю у війні зі злом - російським окупантом.

Участь у змаганнях взяли понад 150 спортсменів, серед яких призери олімпійських ігор та чемпіони Європи. Вікова категорія – від найменших (від дев’яти років) до дорослих.

В дорослій віковій групі честь Київщини відстоювали вихованці Київського обласного  Центру олімпійської підготовки та Центрального спортивного клубу ЗСУ. В результаті підопічні талановитого наставника Олега Плаксіна вибороли дві нагороди.

Серед чоловіків третій поспіль!!! титул чемпіона України здобув Олександр Товкай.

Серед жінок віце-чемпіонкою країни стала майстер спорту міжнародного класу Ірина Бойченюк.

Змагання традиційно вийшли насиченими і видовищними, адже поєднують в собі одразу кілька видів спорту. Розпочалися вони з плавання – спортсмени мали проблисти вільним стилем 200 м якнайшвидше. Далі – фехтування на шпагах. Наступною дисципліною став комбінований вид 2 в 1, лазер-ран – спортсмени бігли чотири відрізки по 400 м, між ними йшли на стрільбу з лазерного пістолета.

Також до п’ятиборства належить конкур, стрибки на коні через 12 перешкод. Але цього разу чемпіонат України відбувався у форматі чотириборства – без кінного спорту за новою системою. І вже після Олімпіади в Парижі-2024 конкур мають замінити на біг з перешкодами.

Дякуємо Збройним силам України за можливість для наших спортсменів тренуватися та виступати на обласних і всеукраїнських змаганнях, прославляти Україну на спортивному фронті міжнародних арен.

Віримо в Перемогу над московитською ордою!