Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування, Данія. Фото

Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування в Данії: спокійно, гостинно, дорого

Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування серед юніорів (спортсмени до 20 років) приймали одразу два данських міста – Сількеборг та Орхус.

На світову першість, яка відбувалася 6-13 липня, до спокійної, гостинної і дуже дорогої країни під назвою Данія завітали 350 найкращих атлетів з 40 країн світу прибуло. «Люди ялинкових лісів» - саме так виглядає одна з версій назви цієї країни, - йдеться у Фейсбук на пабліку команди Kiev Region O-Team.

Чому?

Відповідь ми отримали на змагальних дистанціях та під час тренувального табору. Лісові масиві у цій частині Данії значні, і, в основному, це хвойні породи дерев. Напевно, свого часу, вікінги не дістались до цих масивів)

Хто зі спортсменів «Kiev Region» (Київська область) брав участь у змаганнях?

Клуб делегував на юніорський чемпіонат світу 2 спортсменів – Дениса Войтаніка та Микиту Звягіна. Ці хлопці успішно пройшли крізь сито відбіркових стартів в Україні і вибороли право представляти нашу країну на такому престижному заході.

Якою була програма змагань?

Програма чемпіонату світу серед юніорів (JWOC) має значні відмінності, у порівнянні з програмою юнацького чемпіонату Європи (EYOC). Чотири види програми, яка складається з 5 дистанцій: спринт, довга дистанція, середня (півфінал та фінал) та естафета.

У яких видах програми брали участь наші спортсмени?

Микита Звягін «скуштував» усі дистанції, а Денису Войтаніку все «прийшлось до смаку» крім спринту.

Які результати показали наші одноклубники?

Чи були проблеми під час змагань?

На превеликий жаль, не без цього. Перед середньою дистанцією Денис Войтанік виявився «найгарячішим хлопцем». І справа була не в темпераменті, а в температурі! + 39, що аж ніяк не додавали шансів на перемогу. Два дні інтенсивного лікування і чари Феї створили чудо. Температура нормалізувалась, але на цьому чудеса і закінчились. Денис фінішував, але продемонструвати свою оптимальну швидкість не зміг.

Як виступили українські дівчата?

Найкращою була Фея Цивільська, яка посіла 23 місце на середній дистанції. А українська естафета у складі (Поліна Суркова, Ольга Гупало, Фея Цивільська) посіла 12 місце. Зазначимо, що з 2014 року це найвище досягнення вітчизняних спортсменів у естафетах.

Якщо порівнювати результати наших одноклубників з минулорічими (Станіслав Поляниця (13 місце середня та 28 довга дистанції) та Марія Тимощук (16 місце довга)), то помітний значний регрес. Але, зважаючи на рівень готовності на даний момент наших спортсменів, можна з упевненістю сказати, що хлопці зробили все, що могли.

Дякуємо Денису та Микиті за важку працю, насичені тренування і натхнене прагнення до досконалості. Також, хочемо подякувати батькам за терпіння та підтримку. Вам є ким пишатись!