Чемпіонат світу з середньовічного бою, Київська русь. Фото

Чемпіонат світу з середньовічного бою або містична подорож у часі (ФОТО, ВІДЕО)

Близько 700 лицарів з 30! країн світу завітали до князівства «Київська Русь» брати участь в історичних боях. Саме тут, на території древнього Києва в історико-культурного туристичного комплексу «Київська Русь», що в селі Копачів протягом чотирьох днів, з 16 по 19 травня відбуватиметься чемпіонат світу «IMCF» з середньовічного бою.

 

 

Змагання найвищого рівня вперше проводяться на території України, і це є грандіозною подією як для України, так і для світу. А проведення світової першості в свою чергу сприятиме позитивному іміджу України на міжнародній арені. До речі, збірна України є чинним чемпіоном світу, минулоріч у фіналі перемігши «братню» Росію, що зробило перемогу вдвічі солодшою.

 

 

Отже, чотири дні атмосфера Середньовіччя пануватиме в місті слави і святинь, в древньому Києві, протягом яких можна буде по-справжньому відчути себе жителями древнього міста. Адже по вулицях ходять княгині й лицарі, простолюдини й знать, їздять карети та кіннота, б'ються на арені воїни – всі в автентичному вбранні, оздобленому історичними аксесуарами.

 

 

Затишно розмістившись на княжих трибунах древньої столиці Київської Русі, глядачі споглядають за боями на ресталищі, де команди з різних країн в лицарських обладунках, озброївшись до зубів мечами й сокирами вступають у справжній бій.

 

 

А розпочалося це дійство урочистою церемонією відкриття, коли кінні глашатаї зачитали слово до народу свого від князя Древнього Києва Володимира-Ясне-Сонечко, в миру знаного як Володимир Янченко, президент Князівства «Київська Русь», після зачитування якого на історичну арену явив себе на коні і сам князь.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Участь у відкритті брали й інші спортивні князі Київської Русі – заступник міністра молоді та спорту Ярослав Войтович та начальник управління фізичної культури і спорту Сергій Тимофєєв.

 

 

Пан Войтович в свою чергу виступив глашатаєм найвищого князя спортивного світу, міністра молоді і спорту Ігоря Жданова: «Вшановуючи епоху, візьмемо собі за взірець ідеальність образу лицаря - постава, одяг, фізична сила, доблесть, усе те, що сьогодні асоціюється з героями спортивної боротьби. Виринаючи з тисячоліття та утвердившись сьогодні, ваші змагання в нашому житті стають осмисленим спадкоємним долученням до вічних сенсів буття. Нехай чемпіонат стане для всіх його учасників часом піднесених і світлих почуттів, відчуттям переможних миттєвостей!».

 

 

Привітав на гостинній та прадавній Київщині поціновувачів цього красивого виду спорту і Сергій Тимофєєв, побажавши кожному продемонструвати  найкращу техніку та отримати максимум позитивних емоцій.

 

 

Видовище було неймовірно казковим, адже здавалось, ти дійсно перебуваєш в умовному 893 році, настільки вражає ця подорож у часі. А тим часом відбувався кінний парад княжих прапорів Київської Русі - ці прапори великих князів Русі Київської благословили і дали енергію для проведення чемпіонату. А під славень древнього Києва відбувся виїзд кінного прапороносця. Вслід за тим, як кінні княжі прапори покинули ристалище, на арену урочисто почали виходити збірні команди з прапорами своїх держав, вигукуючи свої бойові гасла та шикуючись в лінію.

ВРАЖАЮЧЕ ВИКОНАННЯ СЛАВНЯ ДРЕВНЬОГО КИЄВА. ВІДЕО

 

 

Отже, змагання президент міжнародної федерації середньовічного бою IMCF Хуберт Філіпяк оголосив відкритими і 30 держав дочекалися права демонструвати вміння вести середньовічний бій: Аргентина, Австралія, Австрія, Бермуди, Канада, Китай, Німеччина, Англія, Естонія, Фінляндія, Франція, Ірландія, Люксембург, Мексика, Молдова, Голландія, Польща, Естонія, Норвегія, Філіппіни, Польща, Квебек, Шотландія, Іспанія, Швеція, США, Уельс та, звичайно, наша Україна.

 

 

«Сьогодні ми зустрілися в Україні, щоб взяти участь в чемпіонаті світу. Наголошу, що у нас дуже унікальне та особливе місце для проведення. Я вдячний пану міністру спорту, адже Україна – це єдина країна, яка змогла зареєструвати середньовічний бій як офіційний вид спорту. Ось чому Україна є дуже важливою для нашої Федерації. Всі інші держави хочуть наслідувати ваш приклад і теж визнати наш вид спорту на офіційному рівні. А ще ми тут знаходимося тому, що наші команди є найсильнішими у світі.  І тому ми хочемо продемонструвати вам всю свою майстерність та вміння», - під гучні оплески відкрив змагання пан Хуберт.

 

 

Що ж відбуватиметься на ристалищі впродовж всього чемпіонату? Групові бої «Древкова зброя», групові бої «3х3», «5х5», «10х10» та «16х16», професійні одиночні бої, бугурти – групові бої, груповий етап «Довгий меч», групові бої «Щит та меч».

 

 

Окрім самих змагань на гостей чекатимуть безліч розваг – катання на конях, стрільба з лука, канатний спуск через озеро, можливість скористатися середньовічною костюмерною, ярмарок майстрів, смаколики у харчевні та інші атракції.

 

 

І наостанок трішки історії та містики. Нашому стольному граду понад 1500 років. І пам’ятати свою історію, шанувати національні традиції дуже важливо для нас, потомків славетних князів київських, щоб дійсно бути Українцями, а не населенням. Бо «якщо історична пам’ять полишає весь народ, фактично він перестає існувати. Зосереджується на своїх сусідах і вони диктують, що йому робити» (Олександр Охріменко, історик-медіевіст).

 

 

Древній Київ у «Парку Київська Русь» вважається енергетичним центром України. Якщо провести уявні лінії між чотирма найбільшими українськими святинями, то «Парк Київська Русь» опиниться в точці перетину цих ліній.

З різних куточків країни та всього світу сюди щороку з'їжджаються тисячі людей для того, щоб оздоровити душу і тіло. Багато людей, що побували в Парку, відзначають, що відчувають на його території особливу неповторну енергетику, яка може зрівнятися тільки з енергетикою найсвятіших місць країни.

 

 

І не забудьте відвідати камінь Велеса – святилище одного з головних слов'янських богів. У стародавні часи люди приходили до цього каменю, як зараз ходять до церкви, щоб попросити для себе і своїх близьких здоров'я, удачі в справах, в подорожах. Якщо покласти руки на камінь Велеса і подумки звернутися зі схожими проханнями, то і зараз можна переконатися в його силі.

 

 

Завітайте на змагання! Приїжджайте в Древній Київ і відчуйте енергетику і містику цього дивного місця! Але будьте обережні, ви матимете необережність стати навіки прихильником визнаного в Україні виду спорту – Середньовічного бою!

Арена бойових дій знаходиться за адресою: історико-культурний туристичний комплекс «Київська Русь», село Копачів, Обухівський район, Київська область.

 

ФОТО ПРЕС-СЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ КОДА

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

17.05.2019

Читати далі
Згорнути