чемпіонат Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій. фото

Чемпіонат (ABAF) з кросу як шлях до Лісабону

Вже у грудні відбудеться чемпіонат Європи з кросу. Та на шляху до Лісабону майстри цієї легкоатлетичної дисципліни зробили зупинку в Беране (Чорногорія), де 9 листопада змагалися на чемпіонаті Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з кросу, - повідомляє прес-служба Федерації легкої атлетики України.

Звісно, на чемпіонаті Європи виступлять не всі українці, які брали участь у чемпіонаті ABAF, але для всіх них ці змагання стали незамінним досвідом, а Україні принесли як командні, так і індивідуальні медалі. Відразу три команди перемогли, і ще дві стали другими.

Добре виступила збірна Київщини у складі Ярослави Ястреб, Вікторії Шкурко, Марії  Ходаківської та Романа Зозулі, здобувши срібну та бронзову нагороди.

Дистанція 8 км серед жінок пройшла під диктовку українок. Наталію Легонькову і Марію Ходаківську (Київська область) на фініші розділили чотири секунди і саме вони виграли золото і срібло. Легонькова перемогла з результатом 27.34 хв, у Ходаківської – 27.38 хв. Трійку призерок замкнула сербка Олівера Єфтіч (27.48 хв). Олена Федорова фінішувала четвертою (28.43 хв). Такі високі позиції в індивідуальному заліку забезпечили трійці українок командне золото.

Ще одне командне золото у віковій категорії U23 виграли жінки на дистанції 6 км. В індивідуальному заліку перемогла Бахар Аталай з Туреччини (21.02 хв), а за нею фінішували відразу три українки. При цьому з досить невеликим відривом. Срібною медалісткою стала Богдана Семьонова (21.04 хв), Вікторія Шкурко (Київська область) виграла бронзу (21.05 хв), а Ярослава Ястреб (Київська область) стала четвертою (21.15 хв).

Юніори також були близькими не лише до командної, а й до індивідуальних медалей. Лише у кроці від першої трійки фінішував Роман Зозуля (Київська область). З результатом  19.20 хв він четвертий з бігу на 6 км.