«Бориспільська десятка»: пробіг як перемога над собою

В одному з найдавніших поселень Київщини, славному Борисполі вже другий рік поспіль відбувається цікавий обласний захід - відкритий легкоатлетичний пробіг «Бориспільська десятка». Участю у цьому масштабному проекті учасники вшановують пам’ять тих, хто поліг у боротьбі за Незалежність України, вшановують всіх захисників усіх поколінь, адже боротьбу за незалежність ми продовжуємо й понині, й сьогодні душу і тіло кладуть наші воїни за рідну землю, захищаючи її від вічного московського чобота. Ось і легкоатлети Київщини присвятили перемогу над собою Героям, найвідданішим представникам нашої країни.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Цієї після дощу свіжої суботи до гостинного міста завітали представники районів та міст Київщини - Києва, Переяслав-Хмельницького, Яготина, Березані, Баришівки, Фастова та Бориспільського району. Звісно, приєдналися до пробігу й самі мешканці Борисполя. Понад 170 осіб у різних вікових категоріях боролися за місця на п’єдесталі, та перемогу здобули лише 45 осіб, які й отримали грамоти, медалі та цінні подарунки від місцевої влади та обласного Управління фізичної культури і спорту. А ще цьогоріч абсолютно всі легкоатлети на згадку про участь також отримали пам’ятні медалі учасників пробігу.

 

 

Відзначимо, що такий важливий для зорового способу життя обласний захід став можливий завдяки ініціативі управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради і Бориспільського міського центру спорту і фізичного здоров’я населення та підтримці Управління фізичної культури і спорту Київської державної облдержадміністрації та Київського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

 

Чудову ідею втілили в життя організатори свята – урочистостям передувала руханка від професійних тренерів місцевого фітнес-клубу під підбадьорюючу музику. Таким чином і гостям було не нудно очікувати початок змагань, і самі учасники мали нагоду гарненько розім’яти м’язи перед пробігом.

 

 

Розпочав урочисту церемонію відкриття, звернувшись з вітальним словом до спортсменів міський голови Анатолій Федорчук, зокрема нагадавши у своєму виступі гостям свята, як сильно мешканці міста пишаються своїм домом, і що саме в Борисполі народився автор національного славня, відомий український етнолог Петро Чубинський.

 

 

Підхопив ініціативу привітання учасників свята своїм виступом начальник управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації Сергій Тимофєєв: «Надзвичайно приємно, що на Київщині відбувається такий гарний спортивний захід. Навіть погода сьогодні сприяє хорошому пробігу для вас, шановні прихильники здорового способу життя. Отже, долатимемо дистанції 400, 500, 1000, 5 000 та 10 000 м. Як спортсмен у минулому, я бажаю кожному з вас отримати максимум задоволення, продемонструвати найкращий для себе результат, тому що сьогодні всі стануть переможцями в першу чергу над собою. Вдалого дня та гарного свята!»

 

 

А відразу після виступу директора Бориспільського міського центру спорту та фізичного здоров'я населення Миколи Костянця пробіг стартував. Бажання пробігти, виграти й здобути перемогу в першу чергу над собою не бракувало. Бігли старі й малі, дорослі та молодь, навіть у віковій категорії «60+» була доволі висока конкуренція.

І неслися дистанціями з великим бажанням: «Так, біжимо не поспішаючи, поглянь, тут  лише один круг! А я думала, треба буде нарізати кругів зо п’ять», – звертається до своєї колежанки, розглядаючи схему дистанції пробігу, літня жіночка. – Добре, але я не знаю, як вийде, так і побіжу. Бо вчора зо дві години настрибалася на фітнесі, - відповідає друга атлетка, на вигляд років 65-ти.

 

 

Дві медалі – золоту й бронзову – виграв дуже колоритний 72-річний киянин Микола Плюйко: «А мене друзі покликали, я й приїхав. Минулого року не знав про таку цікаву ініціативу, так би теж брав участь. Організація на дуже пристойному рівні, я та інші спортсмени задоволені. Єдиний недолік – дистанції закороткі. Я стараюсь брати участь в різних змаганнях на аматорському рівні, намагаюся підтримувати здоровий спосіб життя. Чи все життя я займався бігом? Ні, звичайно, лише… останні 50 років. А якщо серйозно, для того, щоб мати  міцне тіло й дух, треба відмовитися від цукру – лише мед вживати, від солі та тієї смачної скоринки зі смаженого м’яса. І весь час бути в русі, постійно робити кількахвилинну перерву протягом дня, виконуючи ту руханку, якої колись вчив у школі фізрук».

 

 

Традиційно змагання завершилися церемонією нагородження, яку провели Сергій Тимофєєв та Анатолій Федорчук у відповідних вікових категоріях на дистанціях 400, 500, 1000, 5 000 та 10 000 метрів.

 

 

Організатори спортивного свята дякують усім, хто підтримав ініціативу та долучився до пробігу і припрошують долучатися всіх бажаючих наступного року.

 

Фото прес-служби

Управління фізичної культури і спорту КОДА

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

06.05.2019

м.Бориспіль
Читати далі
Згорнути