Відкриття спортивних майданчиків, Березань, Студеники. Фото

Березанська та Студениківська громади: відкриття спортивних майданчиків та рух воркаут від професіоналів

Цього непростого 2020 року через карантинні обмеження скасовано чи перенесено спортивні заходи, назавжди змінені спортивні календарі, але розбудова спортивної інфраструктури Київщини не припинялася. Адже карантин завершиться, а поява в області нових спортивних об’єктів стане запорукою розвитку здорової, спортивної нації.

 

 

Київщина спортивна 28 серпня поповнився черговими об’єктами спортивної інфраструктури. Так, в Березані (Березанська ОТГ) та Студениках (Студениківська ОТГ) офіційно запрацювали мультифункціональні спортивні майданчики для ігрових видів спорту з гумовим покриттям.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

На церемонію відкриття тренажерних комплексів завітав начальник Управління фізичної культури та спорту Київської обласної державної адміністрації Сергій Тимофєєв, який організовував, брав участь та пильнував увесь процес створення майданчиків – від закупівлі спортивного обладнання до його облаштування, що власне і звершилося урочистостями з нагоди відкриття.

 

 

СПОРТИВНІ МАЙДАНЧИКИ

«Мультики» будувалися за двома різними програмами. Березанській ОТГ на будівництво мультифункціонального майданчика розміром 42х22м було надано субвенцію з державного бюджету. Розташувався об’єкт по вулиці Академіка Дородніцина, 8.

 

 

Також на території Київської області діє обласна програма розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна» на 2017-2020 роки, в рамках якої Київською обласною державною адміністрацією закуповується спортивне обладнання та технологічні комплектуючі для облаштування спортивних майданчиків. А вже облаштовуються об’єкти коштом місцевого бюджету.

На виконання обласної програми Студеників у 2020-му закуплено та передано комплект обладнання для облаштування мультифункціонального майданчика розміром 32х18м на. Також біля майданчика, що розташувався по вулиці Шкільній, 27, облаштовано два тренажери – мультифітнесстанція та тренажер для людей з обмеженими фізичними можливостями.

 

 

Тренувати своє тіло і дух зможуть прихильники здорового способу життя міста Березань на workout-майданчику з тренажерним обладнанням та штучним покриттям, який відкрито на території Березанського навчально-виховного комплексу, що розташувався на вулиці Набережній, 118. Комплект спортивного обладнання та технологічних комплектуючих на загальну суму 323 533,50 грн. для облаштування воркауту за програмою “Київщина спортивна” передано  обласною амдіністрацією 2019 року.

 

 

Якщо з мультифункціональними майданчиками все зрозуміло, практикуватимуть тут чотири ігрові види спорту – футбол, баскетбол, волейбол та гандбол, то що ж представляє собою сам workout -майданчик? На штучному газоні розташовані 11 тренажерів: жим від грудей - верхня тяга, СК Воркаут, жим ногами, маятник–твістер, повітряний ходок, батерфляй (без сидінь), гребний тренажер, Хос Райдер, степпер–тренажер для привідних та відвідних мʼязів стегна, орбітрек, важільна тяга. Зі зручностей за проєктом облаштовані лава та урна.

Взагалі "Workout" - це сучасний соціально-спортивний рух, який охоплює все більшу кількість молоді. Основна ідея руху - можливість для тренування свого тіла і духу є завжди і всюди, а різноманіття вправ з власною вагою дозволить підібрати навантаження будь якого рівня складності. Регулярні заняття на спортивних тренажерах для воркауту дадуть відмінний результат у формуванні красивої фігури без зайвих витрат на відвідування спортзалів. Хто займається воркаутом,  не тільки розвиваються фізично, а й зміцнюють силу духу.

 

 

“На виконання програми розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна», яку ініціювала Київська обласна державна адміністрація та підтримали депутати Київської обласної ради, за рахунок обласного бюджету та коштів платників податків всієї області Адміністрацією цьогоріч  було закуплено 15 комплектів спортивного обладнання для облаштування мультифункціональних майданчиків, - відзначив Сергій Тимофєєв.

 

 

«До Студеників обласна адміністрація у 2020-му закупила та передала комплект обладнання для облаштування мультифункціонального спортивного майданчика на загальну суму 840 000 грн. На будівництво майданчика розміром 42х22м в Березані було надано субвенцію з державного бюджету в сумі 988 001 грн. Зауважу, що облаштовувалися майданчики коштом місцевого бюджету, - продовжив розповідати подробиці створення майданчиків учасникам церемонії відкриття Сергій Олександрович. – Також до Березані у 2019-му передано комплект спортивного обладнання та технологічних комплектуючих на загальну суму 323 533,50 гривень за кожен для облаштування на території опорних навчальних закладів майданчиків для занять workout, яких загалом цьогоріч заплановано 46».

 

 

В рамках робочого візиту Київщиною за дорученням голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна, окрім відкриття нових спортоб’єктів Сергієм Тимофєєвим було здійснено інспекцію спортивної інфраструктури, проведено робочі наради та зустрічі з громадою.

 

 

УРОЧИСТОСТІ СПОРТИВНОГО СВЯТА

Що ж до урочистої церемонії з нагоди відкриття спортивного об’єкту, то святковий захід відбувався з дотриманням всіх рекомендацій Уряду, Мінмолодьспорту, протиепідемічних правил, встановлених МОЗ та рішень головного державного санітарного лікаря і регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

 

Завітали на урочистості, окрім заслуженого працівника фізичної культури і спорту Сергія Тимофєєва, представники Березанської та Студениківської об’єднаної територіальної громади, делегати від місцевого самоврядування, господарі нових спортивних майданчиків – очільники учбових закладів та місцева громада.

Так, з про історію зведення майданчиків розповів березанський міський голова Володимир Тимченко та голова Студениківської ОТГ Марія Лях. З вітальними словами звернулися до гостей депутат  Київської обласної ради 7-го скликання Олександр Павленко та перший заступник міського голови Березані Руслан Хруль.

 

 

І яке ж свято без дарунків? Сергій Тимофєєв вручив школі сітку з футбольними, волейбольними та баскетбольними м'ячами, а всім гостям свята - сувенірну продукцію з символікою обласного управління спорту.

І якщо говорити про подарунки, то очільник обласного спортивного управління вручив диплом колективу Березанської ДЮСШ «Старт» за ІІІ місце в огляд-конкурсі серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл Київської області в 1-й групі з олімпійських видів спорту за підсумками 2019 року. А також нагородив відзнаками Управління найкращих за внесок у розвиток спорту в місті. Натомість і сам отримав Подяку "за неоціненний внесок у розбудову спортивних об'єктів Студениківської ОТГ та за акивну участь у реалізації спортивних проєктів в громаді".

 

 

За яким графіком функціонуватимуть відкриті споруди, залежатиме від епідемічної ситуації в регіоні, адже адаптивний карантин подовжено до 1 листопада. Але відзначимо, що на майданчиках тренуватимуть своє тіло і дух як вихованці навчальних закладів, так і дорослі мешканці громади. А до мешканців окреме прохання – бережіть та цінуйте спортивний подарунок – і спорткомплекси ще довго слугуватимуть вашому фізичному здоров’ю.

 

 

Святково виглядали самі церемонії відкриття, не дивлячись на тінь коронавірусу та сховані за масками посмішки гостей. Коли настала хвилююча мить і під звуки урочистих акордів було оголошено про відкриття спортивних майданчиків, гості свята радо випробували свої сили та вміння на спортивних тренажерах та ігровому полі.

І тут кожен навчальний заклад викладався на повну, намагаючись по-своєму вразити запрошених. Тут були і хореографічні номери та танцювальні прем’єри, українська пісня та, звичайно, спортивні показові виступи, про які мова піде в окремій рубриці.

 

 

ВОРКАУТ У ВИКОНАННІ ПРОФЕСІОНАЛІВ

А яскравий вуличний фітнес на воркаут-майданчику представив тренерський дует спортивного клубу SLS Ярослав Жук та Денис Чепурний, переможців міжнародного турніру з воркауту, чемпіонів України та володарів престижних титулів національного та європейського рівнів. Воркаутери вразили присутніх поєднанням техніки та сили, майстерним виконанням здавалося б простих відтискань на брусах чи підтягувань на кільцях – адже не вірилося, що так подовгу зависати в повітрі взагалі можливо, та ще й на одній руці. Саме тому спортивний виступ завершився бурхливою автограф- та фотосесією - кожен присутній прагнув доторкнутися до чемпіонської слави та отримати щось на пам’ять. До речі, тренери запрошують до свого клубу всіх бажаючих, обіцяючи сформувати атлетичну фігуру, силу й витривалість у воркауті, паркурі та ніндзя-курсі.

 

 

«Наш з Ярославом спільний змагальний період розпочався ще з жовтня 2012 року. Досягнень та титулів вже маємо стільки, що й перераховувати всі досягнення важко. Які взагалі вправи пропонуються на офіційних турнірах? Наприклад «Друкарська машинка», який є доволі старим та специфічним за своїм походженням елементом. Загалом в нас на змаганнях переважають класичні номінації - підтягування, відтискання від підлоги, відтискання на брусах. І найцікавішим є звісно "Фристайл" - показовий виступ атлета, де в спортсмена є три хвилини на те, щоб продемонструвати свої вміння (елементи) й витривалість, та загалом свій рівень підготовки. – Ділиться з прес-службою Управління фізичної культури і спорту воркаутськими таємницями Денис Чепурний.

 

 

«Зараз, нажаль, дуже прикро на душі від того, у що сьогодні перетворюється воркаут, особливого згадуючи мораль і принципи, які були закладені ще в 2012-му. Багато чого змінилось в базовому сприйнятті воркауту - силові елементи та силовий спорт відходить на другий план. Тепер стала важливою "картинка" - небезпечні і красиві динамічні елементи, які зацікавлять звичайних людей. Тобто рух воркаут розділився на "динаміку" і "статику". Коли в статиці переважають важкі силові елементи, які дійсно тренують, то динаміка - це більше елементи на координацію рухів, де не потрібне велике зусилля м'язів для виконання елементів, застосовуються різні небезпечні вправи та оберти типу "сонечко" без всілякої страховки. Я як тренер, який викладає справжній воркаут, роблю акцент на здоров'я, підвищення рівня фізичної активності, розвиток сили, витривалості, тренування розтяжки та гнучкості, а вже потім, маючи базу, ми починаємо вчити силові елементи. Тому на мою думку, воркаут – це не тільки доступний спорт, а ще й безпечний.  А якщо підходити до тренувального процесу з головою чи тренером, то взагалі відбувається процес оздоровлення організму. Про справжній рух воркаут мало відомо широкому загалу, тим паче дивлячись на те, як молодь зреагувала на наш виступ (дуже бурхливо, «з широко відкритими очима» – прим.авт.), їм ця тема не так знайома, як у великих містах», - завершує своє інтерв'ю Чепурний.

 

 

ДОВІДКОВО

На території Київської області діє програма розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна» на 2017—2020 роки, в рамках якої з метою розвитку спортивної інфраструктури Київською обласною державною адміністрацію та її структурним підрозділом, Управлінням фізичної культури і спорту закуповується обладнання та технологічні комплектуючі для облаштування спортивних майданчиків. Встановлення спортивних майданчиків проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету.

Цьогоріч в рамках Програми заплановано зведення наступних 68 об’єктів:

- 15 мультифункціональних майданчиків з гумовим покриттям розміром 32х18 м для занять чотирма ігровими видами спорту:

1) Баришівська ОТГ, смт Баришівка, вулиця Центральна, 34

2) Біла Церква, Білоцерківське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15

3) Бориспіль, вулиця Головатого 32-а (єдиний майданчик 42х22 м)

4) Бориспільський район, село Любарці

5) Броварський район, село Гоголів, вулиця Київська, 167

6) Бучанська ОТГ, село Луб’янка, вулиця Шевченка, 17

7) Васильківський район, село Плесецьке

8) Вишгородський район, село Вахівка

9) Володарський район, смт Володарка, вулиця Зарічна 102-В

10) Бучанський район, смт Гостомель, вулиця Ярова, 154

11) Дівичківська ОТГ, Переяслав-Хмельницький район, село Дівички (військова частина)

12) Згурівський район, смт Згурівка, вулиця Зарічна, 102-В

13) Києво-Святошинський район, село Юрівка, вулиця Шевченка, 3

14) Студениківська ОТГ, село Студеники, вулицяШкільна, 27

15) Фастів, вулиця Шевченка, 27

- 7 міні-футбольних полів зі штучним покриттям розміром 42х22 м та майданчиками з вуличними тренажерами:

- 46 майданчиків для Workout зі штучним газоном та тренажерами на території опорних закладів.

В процесі будівництва спортивних майданчиків Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації оперативно інформує про розвиток спортивної інфраструктури в різних регіонах нашої області протягом 2020 року.

#Київщинаспортивна

 

Фото прес-служби Управління фізичної культури і спорту

Київоблдержадміністрації

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Розвиток інфраструктури на Київщині: 68 спортоб'єктів облаштовується у 2020-му
Розвиток спортивної інфраструктури на Київщині: 69 об’єктів за три роки
Будівництво мультифункціональних майданчиків за державною субвенцією

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

31.08.2020

м.Березань
Переяслав-Хмельницька РДА
Читати далі
Згорнути