Візит Сергія Тимофєєва до Славутича. фото

Атомне місто під невидимим куполом: інспекція Славутича спортивного

Кожне місто нашої історичної Київщини унікальне по-своєму. Славутич – хороший приклад цьому.
А ще, як виявила атмосферна інспекція начальника Управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації Сергія Тимофєєва, Славутич – місто спортивне, де кожен куточок промовляє до тебе, що фізичну культуру тут шанують.

ФОТОРЕПОРТАЖ: Шукайте на світлинах себе

ТРІШКИ ІСТОРІЇ УНІКАЛЬНОГО МІСТА
Коротка історія міста унікальна, тож варто її згадати не тільки в розрізі спорту. Наймолодше місто України звели лише за якийсь рік! Оскільки місто було побудовано після аварії на Чорнобильські атомній електростанції, важливо було екстрено розселити людей з околиць. Ось для того і зводили Славутич.

 

 

Місто наповнене великою кількістю архітектурних стилів. Навіть будинки тут цікаві та незвичайні, кожен квартал витриманий в стилі різних країн і має відповідні назви: Вільнюський, Талліннський, Тбіліський, Бакинський, Бєлгородський, Ризький, Київський та інші.

 

 

Власне, того часу за вказівкою "з гори", особливо не цікавлячись, чи хочуть вони того, квартали зводили різні совєтські республіки - звідси і власні назви, і витриманий стиль. Адже відповіді «ні» партійна номенклатура на чолі з генсеком, зрозуміло, не сприймала. І поїхали з різних куточків совєцького Союзу до Української ССР МАЗи і КРАЗи, навантажені будівельним матеріалом саме тих республік – адже квартали повинні були мати автентичний вигляд.

 

 

Ось і виросло незвичайне місто, де лише за якусь годину (саме цього часу достатньо, щоб обійти все місто) можна прогулятися екс-країною Совєтів – вас зустріне такий собі Радянський архітектурний модернізм кінця 80-х.
В кожному кварталі збережений колорит своєї країни, і не лише в архітектурі. У Вільнюському чи Таллінському ви побачите котеджні райони, які вміло спроектували прибалтійські архітектори - тому все має вигляд гарного європейського житла з низькими прозорими парканами. Тбіліський квартал визначив свої кордони високою кам’яною огорожею. Бакинський й Тбіліський найвигідніше вирізняються самобутньою цікавою архітектурою. В Єрванському кварталі під покровом дерев  облаштований вишуканий мангал для загального користування. А про вікові дерева треба зазначити окремо – при будівництві міста, яке вважайте виросло просто посеред лісу, зодчі старалися максимально зберегти природу – тому дерева тут ростуть з тих дославутичівських часів.

 

 

А ТЕПЕР ПРО СПОРТ
Ціллю візиту Сергія Тимофєєва як начальника Київщини спортивної за дорученням голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна, звісно, слугувала спортивна складова. А супроводжував інспекцію спортивної інфраструктури мер міста Юрій Фомічев та Лідія Шаніна, керівниця відділу молоді та спорту Славутицької міської ради.

 

 

Головною метою візитації слугувало урочисте відкриття 46-го за ліком спортмайданчика «Активні парки – локації здорової України». На теренах громад Київщини об'єкти встановлюються для реалізації соціального проєкту, започаткованого Президентом України Володимиром Зеленським в рамках програми "Здорова країна", спрямованого на організацію оздоровчої рухової активності громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 45 #Активнихпарків відкрито на Київщині: ще дві локації запрацювали в Калинівській та Славутицькій громадах

 

 

Як вже зазначалося, місто дуже спортивне, з хорошою спортивною інфраструктурою, яка продовжує розвиватися. В кожному кварталі є свій спортивний центр, коли хоча б одним не завжди може похвалитися маленьке містечко.
Є тут і так звана «Тропа здоров’я», де всі охочі займаються бігом, скандинавської ходьбою, воркаутом на вуличних тренажерах, які постійно оновлюються.

 

 

Не секрет, що вся збірна Київщини з такого олімпійського виду спорту як стрибки на батуті, базується тільки в Славутичі. Жанна Ломова, головна тренерка нашої команди та старший тренер команди Володимир Савєльєв продемонстрували можливості спортивного комплексу "Олімп" та розповіла разом з колегами про успіхи та, звісно, потреби закладу.

 

 

Прикрашає центр міста повнорозмірний стадіон з натуральним газоном та каскадом трибун, від крутизни яких трішки крутиться голова.

 

 

І насамкінець головна родзинка розвитку спортивної інфраструктури – міський басейн в Київському кварталі. В рамках реалізації державного проекту з будівництва басейнів у Славутичі триває реконструкція будівлі критого басейну з ванною 25х8,5 м і дитячою ванною 10х6 м. Як показала інспекція, роботи виконуються відповідно до календарного графіку виконання робіт і відкриття заплановане вже наступного року. Щодо фінансової складової, то реконструюється об’єкт завдяки співфінансуванню Державного фонду регіонального розвитку, міського бюджету, субвенції з держбюджету на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об'єктів соціально-культурної сфери.

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖ: Шукайте на світлинах себе

Світлини прес-служби  Управління молоді та спорту КОДА

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

09.10.2021

м.Славутич
Читати далі
Згорнути