чемпіонат України з брейкінгу. фото

8-річна VikaWins з Борисполя стала переможницею 10-го всеукраїнського фестивалю з брейкінгу

Професійна школа брейк-дансу для хлопчиків та дівчаток віком від 5 до 14 років була створена у Борисполі 6 років тому. Ігор Січкар — засновник та один із тренерів школи Reborn Clan Breaking School. І кропітка праця тренера принесла бажані результати — 8-річна Вікторія Кравченко під псевдонімом VikaWins стала переможницею всеукраїнського фестивалю з брейкінгу.

 

 

За словами Ігоря Січкаря, зараз олімпійський брейкінг стане одним з аспектів брейкінг-культури загалом.

«Існує дуже багато трюків, оскільки брейкінг не обмежений рамками і дозволяє фантазувати, — зазначив Ігор Січкар. — Поширені такі стилі: toprock — із нього починають більшість виконавців, у ньому рухаються зверху, а танцюють стоячи; footwork — рухи ногами на підлозі; фриз — застигання на кілька секунд в одній позі; powermove — силові обертання. Всі ці та інші напрямки наразі в брейкінгу не розділяються. Спортсмен повинен уміти робити все, щоб досягти результату. І в залежності від фізичної форми та відчуття ритму, від особистих харизматичних даних формується особистий стиль спортсмена».

Наразі проходять різноманітні змагання з брейкінгу. І нещодавно відбулася грандіозна подія — фестиваль з брейкінгу Joint & Jam 2021/ Floor Wars Ukrainian Official Qualifier, у якому брали участь і бориспільські спортсмени.

Фест Joint & Jam проводиться вже 10 років поспіль. Він є офіційним відбором на міжнародний чемпіонат в Данії. Турнір дуже складний, тут виступають діти вже з досвідом та високим рівнем підготовки.
Цього року завітали представники всіх обласних центрів України. В категоріях брало участь по 100-150 учасників. Із 150 дітей обирають 16 кращих. Потім ці 16 діляться на дві вісімки та батлують між собою протягом певного часу. Бій іде один проти всіх. Це екзамен не тільки на рівень підготовки та професіоналізму, але й на витривалість та мотивацію. Якщо щось не вийшло, учасник відразу вибуває зі змагань, шансів пройти зовсім мало. Треба викластись повністю, на максимум.
Бориспіль на фестивалі представляли:
у категорії до 8 років: VikaWins (Віка Кравченко), Yaroslav (Ярослав Забіяка);
у категорії 9-11 років: Jumper (Матвій Назаров), Jaffar (Адам Рашад), CubeRock (Нікіта Кубрак);
у категорії 12-14 років: Roach (Влад Головко), S.M.J. (Марк Сарафінюк).
У результаті маємо переможницю всеукраїнського фестивалю з брейкінгу — нею стала 8-річна Вікторія Кравченко, яка з 5 років займається цим нелегким видом спорту. Всього в її категорії змагалося 128 дітей.

 

 

 

Віка прийшла займатися брейкінгом у 5 років. Загалом її стаж 2,5 роки повноцінного навчання. Групи для навчання розділені за рівнями. Перший рівень — тренування тричі на тиждень по 1 годині, другий рівень — тричі на тиждень по 1,5 години, третій — двічі на тиждень по годині, двічі на тиждень по 2 години і два рази практика, загалом 6 тренувань на тиждень.

«Віка дуже цілеспрямовано йшла до перемоги. Це була її мрія. І її старанність на тренуваннях показувала її амбіції. Шлях до цього чемпіонства — це тільки початок. Вікторія пройшла складний шлях тренувань, для дитини до 8 років — це дуже важко, але вона впоралася з метою та стала чемпіонкою. Це лише початок її кар’єри», — зазначає тренер.

Взагалі брейкінг має свою специфіку — він дуже суворий по відношенню до всіх, хто ним займається. Тут не будуть жаліти, хвалити, не будуть давати другий шанс. Це заняття для дітей зі стержнем.

«За всю історію брейкінгу в Борисполі не було такого, щоб хтось став абсолютним переможцем, — зазначає тренер Ігор Січкар. — Не тільки мене, але й всіх дітей школи брейкінгу мотивувала перемога Віки Кравченко. Це реально висока планка, до якої ми йшли не один рік. Це важкий шлях. Ми змінювали методики, по-різному працювали з дітьми і нарешті досягли серйозного результату».

За інформацією прес-служби Київської обласної ради

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

16.04.2021

Читати далі
Згорнути