Діана Димченко, Глазго. Фото

75-й ЧЄ з академічного веслування: медалі у Київщини відібрав фотофініш

У шотландському Глазго з 2 по 5 серпня відбувався 75-й чемпіонату Європи з веслування академічного.

У континентальній першості в складі збірної України веслували й спортсмени КиївщиниДіана Димченко, одиночка та Сергій Гринь, четвірка парна.

Димченко вже встигли охрестити героїнею вчорашнього дня. І є за що! Діана несподівано стала бронзовою призеркою континентальної першості у жіночій одиночці.

Більшу частину фінальної дистанції представниця Київщини йшла другою за швейцаркою Жаннін Ґмелін. Однак на останніх метрах українка втратила перевагу над австрійкою Маґдаленою Лобніґ і фінішувала з нею майже одночасно. На жаль, фотофініш віддав срібло Лобніґ, а у Димченко – бронза.

Тренує 28-річну вихованку Київської обласної школи вищої спортивної майстерності Андрій Дерев’янчук.

Сергій Гринь з Броварів у складі чоловічої четвірки парної став четвертим.

Болючим видалося це четверте місце у змаганнях четвірок парних серед чоловіків. Дмитро Міхай/Сергій Гринь/Олександр Надтока/Іван Довгодько протягом усіх 2 км боролися за друге місце з поляками, пропустивши далеко вперед Італію. За 100 метрів до фінішу українська четвірка вийшла на друге місце, але не тільки програла фінішну суперечку сусідам, а й пропустила ривок литовців. У підсумку Литва стала другою, а бронзове місце між Польщею та Україною вирішив фотофініш. Не на користь наших хлопців.

Чемпіонами ж стали італійці Філіппо Монделлі, Андреа Паніцца, Лука Рамбальді і Джакомо Джентіле.

Додамо, що на цих змаганнях другу, на цей раз очікувану медаль, а саме срібло здобули інші члени збірної України - четвірка парна, котра на фініші програла майже три секунди польському екіпажеві у складі Аґнешки Кобус-Завойскі, Марти Величко, Марії Спрінґвальд і Катажини Зіллман.

В результати збірна команда України з одним срібло та одною бронзою посіла 14-те загальнокомандне місце.