Фінал Кубка СССР з регбі, Житомир. Фото

41 рік тому президент Федерації регбі Київщини грав в історичному матчі

41 рік тому цього дня, 10 листопада 1979 року, відбулася знакова для українського реґбі подія. В фіналі Кубка СССР у Житомирі в очному протистоянні вперше і в останнє за історію розіграшу цього трофею зійшлися дві київських команди – «Політехнік» та «Авіатор».

Зауважимо, що тоді за «авіаторів» виступав Сергій Брюзгін, який наразі очолює Федерацію регбі Київської області. Він взяв участь і в фінальній битві за Кубок СССР, ставши володарем найпрестижнішого трофею Союзу.

 

Сергій Брюзгін

На шляху до вершини «авіатори» в 1/4 фіналу на виїзді перемогли 12:10 бронзового призера чемпіонату, ВВА з Моніно, в півфіналі розгромили 21:0 на той момент чинних володарів Кубка, тбіліський «Локомотив».

У «політехніків» був шлях до фіналу набагато складнішим. На матч 1/4 фіналу в Коростишів приїхав новоспечений чемпіон СССР-1979 – московська «Слава». У перемогу київської команди, мабуть, ніхто не вірив. Це був один з найдраматичніших матчів в історії клубу КПІ. «Політехнік» сенсаційно переміг – 9:6. У півфіналі студентів знову чекав «подарунок» - п’ятиразовий чемпіон СССР і віце-чемпіон совка-1979, московський клуб «ФІЛІ». Кияни перемогли – 11:3.

У фіналі «Авіатор», який у 1978-му єдиний раз в історії виграв золото чемпіонату СССР, виявився сильнішим і вперше заволодів Кубком. Пізніше «авіатори» повторять своє досягнення ще двічі – у 1982 і 1984 роках.

 

 

Фінал Кубка СССР-1979

«Авіатор» (Київ) – «Політехнік» (Київ) – 24:0 (9:0)

Спроби: Олег Слюсар (34), Павло Дмитрієнко (48), Олександр Тимашов (74); реалізація: Анатолій Гоняний (35, 48, 74); штрафні: Анатолій Гоняний (46); дроп-гол: Олег Слюсар (24)

«Авіатор»: Анатолій Гоняний, Сергій Стась (Турик, 70), Сергій Брюзгін, Павло Дмитрієнко, Юрій Євенко (Ігор Умецький, 41), Олег Слюсар, Валерій Ключников, Микола Фещенко, Олексій Поздняков, Олександр Тимашов, Микола Торопов, Євген Клюско (к), Олександр Кофто, Олег Дікалов, Анатолій Шеверьов. Тренер – Ігор Бобков

«Політехнік»: Григорій Захлівний, Володимир Новіков, Володимир Крамарєв (Олександр Свертока, 50), Сергій Зубик, В’ячеслав Ішутін, Сергій Добривечір (к), Анатолій Яворський, Ігор Дрьомов, Олександр Мішенін, Сергій Тітов, Олексій Хорликов (Олег Довгун, 41), Ігор Гаврилюк, Геннадій Крамарєв, Юрій Гончар, Андрій Дудко. Тренер – Вадим Кравцов

Суддя: Альфонас Ґрумбінас

10.11.1979. Житомир. Стадіон ім. Комсомолу. 4 100 глядачів. 5 градусів. Дощ

 

За інформацією Спорт. Дата в історії

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

11.11.2020

Читати далі
Згорнути