30 років факультету фізичного виховання, Переяслав. Фото

30 років факультету фізичного виховання: озирнувшись назад

Грандіозне святкування влаштував вчора, 26 листопада Переяслав–Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди на честь 30-річчя факультету фізичного виховання.

 

 

Випускники та імениті гості, титуловані спортсмени, тренери, функціонери, очільники провідних спортивних закладів, увесь викладацький штат та, звичайно, всі бажаючі завітали на зустріч з альма-матер відзначити солідний ювілей.

 

 

А святкували пишно! Що ж було на святі? Як і належить, вручення подарунків, медалей та орденів до 30-річчя закладу, почесних звань, грамот та подяк, квітів і добрих слів. Згадали свічею пам’яті та хвилиною мовчання й тих, хто зробив свій вклад у розвиток факультету та, нажаль, пішов вже від нас у кращі світи.

 

 

А спортсмени приготували неймовірні пказові виступи на імпровізованих аренах – ушу й бокс, сумо та легкоатлетичні номери, запальні танці і бодібілдинг, карате, гімнастика та багато інших цікавинок насиченої концертної програми – глядач був у захваті.

 

 

Долучилося до вручення нагород і Управління фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації – кращим з кращих вручив почесні відзнаки заступник начальника Володимир Стеценко. І не тільки вручив, а й разом з очільником Управління Сергієм Тимофєєвим був навзаєм удостоєний пам’ятних медалей Григорія Сковороди 30-річного ювілею.

 

 

Перше слово на честь вікопомної дати, як і годиться, було надано першому декану факультету фізичного виховання, а наразі ректору університету, академіку Віктору Коцуру.

 

 

Ведучим свята став декан факультету фізичного виховання, красномовний  Віктор Куйбіда. І провів зворушливу презентацію зі слайдами та коментарями, де промайнули багаті подіями перші роки спортивного факультету. А згадати було що і було кого! Той перший випуск далекого 92-го року, як змінювався під впливом часу сам факультет та його діти, гучні перемоги на всеукраїнських змаганнях, чемпіонські титули світового рівня, талановиті спортсмени, які прославили  нашу державу на міжнародних аренах, потужний тренерський склад, та взагалі людей, які зробили свій внесок, щоб факультет успішно функціонував й понині…

 

 

Відзначимо іменитих та титулованих спортсменів, які є випускниками закладу та завітали спеціально на ювілей – привітати заклад та бути вшанованими самим. Серед них - призери олімпійських ігор, чемпіонатів Європи, світу, України, заслужені майстри, майстри спорту міжнародного класу спорту: чемпіони світу боксу Сергій Дзиндзирук та Віктор Постол, чемпіонка світу і Європи з вільної боротьби Аліна Акобія, багаторазові чемпіонки і призерки чемпіонатів Європи та світу з сумо Іванна Березовська та старший викладач факультету Вікторія Царук, восьмиразова чемпіонка світу з сумо Аліна Дуженко (Бойкова), чемпіонка Європи та призерка світу з вільної боротьби Тетяна Ріжко, срібна призерка Європейських юнацьких Олімпійських ігор зі штовхання ядра Анна Самолюк, легка атлетика, дворазовий чемпіон Східної Європи з класичного бодібілдингу Дмитро Розора, перший на Переяславщині, хто подолав Ironman тріатлон на Міжнародних змаганнях Руслан Саулко та інші, не менш імениті та титуловані атлети.

 

 

Та багато хто в силу тих чи інших причин не зміг втрапити на свято. Але все ж лишаються зірковими вихованцями закладу і які є знаними не тільки в Україні, а й в усьому світі. Це найвідоміші боксери світу Володимир та Віталій Клички, паралімпійські чемпіонки Олена Юрковська та Олександра Кононова,  чемпіон світу з професійного боксу Юрій Нужненко, чемпіон світу з греко-римської боротьби Олександр Грушин, призер Європейських ігор з боксу Ярослав Самофалов, триразовий учасник літніх Олімпійських ігор зі спортивної ходьби Сергій Будза та багато, багато інших, талановитих, відомих, наших.

 

 

Інформаційна довідка

Спеціальність «Фізичне виховання» була започаткована у 1986-му, у рік народження навчального закладу. Як структурний підрозділ Факультет виник у 1989 році . На сьогодні в університеті навчається близько 5 000 студентів. За 32 роки існування за спеціальністю «Фізичне виховання» випущено у світ близько 10 000 фахівців. 

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

27.11.2019

м.Переяслав-Хмельницький
Читати далі
Згорнути